10 квітня Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді проект закону «Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в антитерористичній операції і забезпечують її проведення».
Цим законопроектом гарантується, що як тільки запрацює державне медичне страхування, учасники АТО, які отримали поранення, контузії або каліцтва при виконанні службових обов'язків, будуть безкоштовно отримувати медичні послуги та лікарські засоби, які будуть входити до державного гарантованого пакета.
При цьому планується, що безкоштовна допомога бійцям з інвалідністю буде надаватися як при первинній медичній допомозі, так і на етапі вторинної та третинної допомоги, тобто у випадках більш серйозних захворювань, які потребують спеціалізованого лікування.
Відзначимо що законопроектом «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» передбачено, що надання більш вузькопрофільної медичної допомоги на вторинному і третинному рівнях буде компенсуватися за рахунок державного медичного страхування для інших українців лише частково.
Також медична страховка для учасників АТО з інвалідністю покриватиме і надання медичних послуг та лікарських засобів, які необхідні для лікування поранень, контузій або каліцтв.
У документі зазначено, що для лікування учасників АТО з інвалідністю буде застосовуватися міжнародний досвід.
«Чинні в Україні клінічні протоколи не завжди відповідають найкращим світовим практикам і часто є недостатньо ефективними для лікування бойових поранень, а також інших захворювань. Лікування бойових поранень та інших захворювань вимагає застосування сучасних методів лікування, певних міжнародних клінічних рекомендацій і досягнень доказової медицини», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Тому автори документа прописали, що з прийняттям законопроекту в Україні буде запроваджено механізм визнання міжнародних клінічних настанов з метою застосування в Україні кращих світових практик надання медичної допомоги.
У фінансово-економічному обґрунтуванні законопроекту зазначається, що в 2017 році кількість осіб, які підпадають під дію цього закону, складе 8,9 тис. осіб, а до 2021 року, поки триватиме медична реформа, кількість учасників АТО з інвалідністю досягне 13,6 тис. В цілому на покриття їхніх потреб у медичних послугах і ліках в 2021 році, за підрахунками МОЗ, необхідно буде 14,4 млн грн.