counter

Платні послуги, головлікар за контрактом та фінансування юрособами. Парламент дав більше свободи медустановам


Переглядів: 210


Платні послуги, головлікар за контрактом та фінансування юрособами. Парламент дав більше свободи медустановам

6 квітня Верховна Рада ухвалила закон №2309-д  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я», який передбачає, зокрема, надання автономій лікарням.

На зекономлені лікарнею гроші ліки не купують

У пояснювальній записці до закону зазначається, що на сьогодні більшість бюджетних медичних установ не мають достатнього рівня самостійності при ухваленні рішень з питань поточного управління та діяльності установи.

Зокрема, лікарні не можуть самостійного визначати, на що використовувати бюджетні ресурси, оскільки їх використання жорстко регламентовано. Навіть у разі екстреної необхідності установи охорони здоров'я не можуть перерозподіляти кошти з однієї статті бюджету на іншу. Наприклад, на зекономлені на комунальних послугах гроші медустанова не має права придбати додаткові ліки.

Це, в свою чергу, не стимулює керівників установ до економії та оптимізації процесу надання медичної допомоги населенню. Тому народні депутати вирішили дати установам охорони здоров'я більше свободи.

Державні та комунальні лікарні стануть більш самостійними

Так, згідно з прийнятим у четвер законом, медичні установи державної власності можуть реорганізуватися в казенні підприємства, а комунальні - в некомерційні підприємства. Тобто з державної власності ці установи переведені в статус некомерційних і неприбуткових. Водночас приватизація таких лікарень заборонена.

Не підлягають реорганізації в казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства установи охорони здоров'я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної пенітенціарної служби України, тощо.

Фінансувати лікарні буде не тільки держава, а й приватні особи

Що стосується фінансового забезпечення державних і комунальних медичних установ, то законом передбачено, що, крім коштів державного та місцевих бюджетів, фінансувати лікарні можуть юридичні та фізичні особи, а також фонди медичного та соціального страхування, благодійні фонди.

Гроші, виділені з державного та місцевих бюджетів, будуть використовуватися для лікування населення і на фінансування державних цільових і місцевих програм охорони здоров'я.

Разом з тим для підвищення рівня якості медичного обслуговування населення лікарні можуть використовувати кошти, які отримали від юридичних і фізичних осіб.

У лікарнях на офіційному рівні з'являться платні послуги

Медичні установи будуть укладати договори про медичне обслуговування населення з розпорядником бюджетних коштів. В такому випадку медпослуги будуть надаватися пацієнтові безкоштовно.

Послуги з медичного обслуговування, які не ввійдуть до переліку тих, за які платить держава, будуть платними. Їх вартість буде визначати сам заклад.

Разом з тим, якщо протягом року медичний заклад використав не всі виділені йому кошти, залишок не буде повертатися до держбюджету, як це відбувається зараз. Ці гроші можуть використовуватися в подальшому закладом для потреб лікарні. Однак це не буде підставою зменшувати обсяг фінансування наступного року.

Головного лікаря обиратимуть на конкурсі

Керівників реорганізованих державних і комунальних лікарень обиратимуть на конкурсній основі і укладатимуть з ними контракт терміном від 3 до 5 років. Розпоряджатися лікарняними коштами буде саме головний лікар.

А контроль за тим, як він це робить, здійснюватиме наглядова рада, яка складатиметься з місцевих жителів і представників місцевої влади. Також наглядові ради контролюватимуть дотримання такими закладами прав пацієнтів.

Закон почне діяти через півроку після того, як набере чинності. Дія ж норм щодо укладення договорів на безкоштовне надання медичних послуг населенню набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,40361785888672-/ /-pc-/
Top