counter

Мешканці гуртожитків тепер зможуть безкоштовно приватизувати приміщення


Переглядів: 1711


Мешканці гуртожитків тепер зможуть безкоштовно приватизувати приміщення

5 квітня Верховна Рада прийняла закон №1076 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», який передбачає можливість приватизації житла в гуртожитках.

   Проживаєш в гуртожитку більше 5 років - маєш право приватизувати приміщення

Згідно з документом, громадяни та члени їхніх сімей, одинокі громадяни, які не мають власного житла, не використали право на безкоштовну приватизацію державного житлового фонду і які на правових підставах вселити в гуртожиток і фактично проживають у ньому протягом тривалого часу, мають право приватизувати приміщення, в якому проживають.

Зокрема, право приватизації поширюється на тих осіб, які стоять у черзі на житло і мали трудові відносини з підприємством, яке надало житло, і мають договір оренди.

Спочатку будуть розглядати питання про надання житлової площі в гуртожитку саме тим жителям, які працюють або працювали на тих підприємствах, які надали їм право проживати в гуртожитку.

Приватизувати приміщення можуть ті громадяни, які зареєстровані в гуртожитках більше п'яти років. Ці терміни не стосуються учасників АТО. Зокрема їм надається право приватизації, якщо вони до того, як взяти участь в антитерористичній організації, не менше року проживали в гуртожитку.

Хворим на туберкульоз приватизація заборонена

На тих, хто, проживає в гуртожитку менше п'яти років, дія закону не поширюється. Так само як і на тих громадян, які проживають в гуртожитку, але не перебувають у трудових відносинах з підприємством, яке надало їм право проживати в гуртожитку.

Заборонена приватизація і тим мешканцям гуртожитку, які проживають там без правових підстав, і тим, хто потребує медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз.

Дія закону також не поширюється на гуртожитки зі статусом соціальних і на спеціальні гуртожитки, які призначені для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі.

Мешканці гуртожитків, які проживають в ньому на умовах надання їм койко-місця, теж мають право на приватизацію окремого житлового приміщення в гуртожитку.

Гуртожитки правоохоронців під приватизацію не підпадають

Приватизувати приміщення в гуртожитку його мешканці зможуть тільки після того, як вони будуть передані у власність територіальної громади.

Під дію закону підпадають гуртожитку, які перебувають у державній або комунальній власності, і ті, які були включені до статутних капіталів організацій, створених за радянських часів в процесі приватизації або корпоратизації, зокрема й ті, які в подальшому були передані до статутних капіталів інших юридичних осіб або відчужені іншим способом.

У той же час заборонено приватизувати приміщення в гуртожитках військових частин, Національної гвардії України, СБУ, Державної прикордонної служби, ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту, МВС, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, системи захисту. Ця заборона не стосується гуртожитків, які перебувають за межами цих формувань і структур.

Приватизувати також можна приміщення в гуртожитках державних навчальних закладів і Національної академії наук, але тільки в тих, яким надано статус гуртожитків сімейного типу і призначених для проживання сімей викладачів і працівників.

Водночас дія цього Закону не поширюється на гуртожитки, побудовані або придбані за радянських часів (до 1 грудня 1991 року) приватними або колективними власниками за власні або залучені кошти.

За передачу деяких гуртожитків держава буде доплачувати власникам

Передбачається, що гуртожитки державної форми власності передаються у власність територіальних громад на безкомпенсаційній основі.

Гуртожитки ж, які включені до статутних капіталів товариств, передаються у власність територіальних громад або на безкоштовній основі, або з компенсацією за згодою власника. Кошти власнику відшкодовує держава. Якщо власник відмовляється передати гуртожиток, він може бути відібраний за рішенням суду.

Мораторій на відчуження та виселення

Документом також передбачено, що в разі виселення, переселення та відселення мешканців гуртожитків, власник повинен надати їм інше, придатне для життя приміщення.

Щоб попередити незаконне виселення жителів або відчуження гуртожитків, з 2017 до 1 січня 2022 року запроваджується мораторій на виселення з гуртожитків мешканців і відчуження гуртожитків.

Протягом цих років власники гуртожитків повинні видати ордери всім жителям, які на законних підставах проживають там більше 5 років.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.  Протягом трьох місяців після набрання чинності цим законом Кабінет міністрів має подати на розгляд Верховної Ради проект Закону України про затвердження Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2017-2021 роки.

А органи місцевого самоврядування протягом шести місяців повинні видати ордери жителям гуртожитків, щодо яких вже були прийняті законні рішення про надання їм житлової площі в гуртожитку.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,41280508041382-/ /-pc-/
Top