counter
Стрічка новин
Вибрати все
5 Грудня
4 Грудня
3 Грудня
Всі новини...

Автомобілі з іноземною реєстрацією - страхова "бомба на колесах"


Переглядів: 2690


Автомобілі з іноземною реєстрацією - страхова бомба на колесах

Автомобілі з іноземною реєстрацією, яких стає все більше в Україні, потрапляють в аварії на дорогах з такою ж частотою, як і інші авто.

За інформацією авторів законопроекту №5567 про спрощення транзиту і тимчасового ввезення автомобілів з-за кордону, на території України перебуває вже майже 1,5 млн авто-іноземців, правовий статус яких поки не встановлений.

Причому, за даними Державної фіскальної служби, 32 тис. з них перебувають у країні з порушенням термінів виїзду. І, швидше за все, більшість з таких автомобілів не застраховані ні закордоном, ні в Україні.

Беручи до уваги таку кількість автомобілів з іноземною реєстрацією, саме час дізнатися - а як же застраховані їх власники на випадок ДТП?

Без страховки автомобіль не пропустять на територію України

«Для в'їзду на територію України автовласник, машина якого зареєстрована в іншій країні, зобов'язаний мати сертифікат міжнародного автомобільного страхування «Зелена карта» на весь термін перебування в нашій країні або внутрішній договір страхування цивільно-правової відповідальності», - пояснив заступник начальника управління страхування транспортних ризиків страхової компанії Юрій Фідасюк.

Тоді в разі, якщо такий автомобіль постраждав в аварії або став її винуватцем, на території України ні його власнику, ні іншому учаснику ДТП хвилюватися не варто. Адже якщо у винного водія є поліс «Зелена карта», то гарантійні виплати здійснює Моторне (транспортне) страхове бюро України. Зокрема, в разі заподіяння шкоди майну потерпілих - це 100 тис. грн, а в разі заподіяння шкоди життю та здоров'ю потерпілих - 200 тис. грн.

Якщо ж у винного водія є поліс «автоцивілки», виданий українською страховою компанією, виплата здійснюється страховиком, який видав цей поліс. Оформити «автоцивілку» іноземець може терміном від 15 днів до 1 року. Її вартість дорівнює вартості звичайної "автоцивілки" в Україні і залежить від об'єму двигуна.

Поліс "автоцивілки" можуть придбати навіть власники незареєстрованих на території України автомобілів. Такі авто будуть застраховані за так званою 7-ю зоною - авто, зареєстровані в інших країнах.

«Пересічникам» без страховки нікуди

Однак не все так просто, як здається на перший погляд.

Директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко пояснює, що в українців, які завозять автомобіль на територію України з метою транзиту на 5-10 днів, вибору немає - авто обов'язково треба страхувати. Адже кожні 10 днів вони змушені перетинати кордон, а без страховки їх просто не пропустять.

А ось якщо автомобіль завозиться в Україну під приводом тимчасового ввезення, тут ситуація інша.

Терміном на 1 рік ввозити автомобіль на територію України можуть тільки українці, які постійно проживають за межами України, або іноземці. Послугами останніх і користуються ті, хто хоче їздити на іноземному автомобілі, не заплативши мита.

Більшість тимчасово ввезених автомобілів їздять Україною без страховки

Назаренко пояснює, що найчастіше такі автомобілі оформляють на, умовно кажучи, студентів-іноземців і малозабезпечених громадян з сусідніх країн, які за кілька сотень доларів погоджуються перегнати авто.

«Ці іноземці перетинають кордон і передають право керування іншій людині. Без страховки такі автомобілі не пропустять через кордон, але ця страховка оформляється на тиждень. Тобто ця страховка через 7 днів закінчується. А, відповідно до закону, поліція України не має права вимагати від іноземних автомобілів бути застрахованими, так як закон про страхування говорить тільки про українські автомобілі. Тому ці автомобілі не страхуються», - заявив директор Асоціації.

Більше того, згідно із законом, іноземець протягом 10 днів має здати іноземний номер у сервісний центр МВС та отримати на рік український номер, а також застрахуватись. Але Назаренко запевняє, що добровільно це роблять одиниці. Відповідно, водій такого автомобіля, не понесе жодної відповідальності внаслідок ДТП, оскільки не буде значитись ні в базі МВС, ні митниці.

«Якщо він потрапить у ДТП або зіб'є людину, то власник цього автомобіля просто втече. А що може зробити поліція, вона зробить запит на митницю, чий це автомобіль, і виявиться, що цей автомобіль якогось, умовно кажучи, "Іона Флореску". І що ти тут поробиш?» - пояснив директор Асоціації.

Тому в такому випадку потерпілий, швидше за все, залишиться без компенсації, а винуватець ДТП не буде покараний.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Погода на 5 декабря 2022 года: народные приметы и прогноз синоптиков
Погода на 5 декабря 2022 года: народные приметы и прогноз синоптиков
Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то й осінь буде такою Тобто з цього моменту можн....
5 грудня: Прокіпів день. Традиції цього дня
5 грудня: Прокіпів день. Традиції цього дня
5 грудня православна церква вшановує пам'ять Прокопія читця і відзначається народне свято Прокоп'їв день Цей с....
Гороскоп на 5 грудня 2022 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 5 грудня 2022 року: що обіцяють астрологи
ОВНИ 5 грудня Овни можуть зіткнутися із провокацією Зірки радять вам берегти нерви та сили
Любовний гороскоп на 5 грудня 2022 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 5 грудня 2022 року: що обіцяють астрологи
ОВНИ Якщо у цей день друга половинка спробує вивести вас із себе, не йдіть у неї на поводі 5 грудня ваша мудр....
Сон у ніч з 4 на 5 грудня 2022 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 4 на 5 грудня 2022 року: тлумачення за місячним календарем
12-а місячна доба Почнуться вони 4 грудня о 14:39, а завершаться 5 грудня о 14:42
більше матеріалів
/-0,2824821472168-/ /-pc-/
Top