counter

Багатотарифні лічильники: Як правильно платити за гарячу воду

Багатотарифні лічильники: Як правильно платити за гарячу воду

У січні цього року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, підвищила тарифи на послуги центрального водопостачання та водовідведення для 54 ліцензіатів. 18 компаніям, які забезпечують подачу води, протягом року вартість піднімуть майже на 1 грн до 10,76 грн за кубометр, ще 36 ліцензіатам - на 37% до 12,54 грн за кубометр.

Тому населенню варто готуватися до інших цифр у своїх платіжках навпроти записів «водопостачання» і «водовідведення» або ж звикати економити воду.

Допомогти в цьому можуть лічильники. Самі прилади воду не економлять, однак сам факт їх встановлення стимулює до економії та дозволяє платити тільки за реально спожиті послуги.

В цілому по Україні засобами обліку споживання води обладнано близько 77% абонентів. Абонентам без лічильників доводиться платити за певними усередненими нормативами. У такому випадки оплачується і вода, яку хтось із сусідів витратив на полив саду під вікнами і яка втрачається в численних аваріях чи просто витікає з дірявих труб.

Вода, прохолодніша 40°С, вважається холодною

Але якщо звичайний лічильник може зафіксувати скільки холодної та гарячої води ви спожили, то якої якості були надані послуги доведеться визначати вже споживачеві.

Найчастіше в українців виникають скарги на гарячу воду, яка іноді не така вже й гаряча, а то і взагалі ледь тепла. До того ж, щоб досягти бажаної температури, її потрібно довго зливати. А це теж додаткові витрати.

Ще в 2005 році Кабміном було затверджено "Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", в яких чітко зазначено, що «послуга централізованого гарячого водопостачання повинна оплачуватися в залежності від температури води, що надходить у приміщення».

Зокрема, якщо температура гарячої води нижча 40°С, за таку воду потрібно платити як за холодну. Якщо температура в межах 40-44ºС, плата за послугу зменшується на 30%, якщо 45-49ºС - на 10%, а якщо 50ºС і вище, оплачується 100% послуги.

Відповідним порядком також обмежується і час, за який вода повинна відповідати нормативній, тобто з холодною стати гарячою. На це відводиться 2 хвилини після відкриття крана.

Якщо протягом доби гарячої води не було більше шести годин, ціна повинна бути зменшена на 3,3% місячної плати за кожну добу, в яку були відхилення показників.

Для того щоб вам не нараховували повну вартість за неякісно надані послуги, варто звернутися із заявою до свого постачальника послуг. Представник компанії повинен приїхати до вас, заміряти температуру води і скласти акт.

Якщо постачальник послуги звернення проігнорує, споживач може сам скласти акт-претензію, запросивши в свідки двох сусідів, або звернутися до суду.

Багатотарифний лічильник вимірює не тільки кількість, але й температуру води

Щоб не виникало необхідності скаржитися постачальнику, можна встановити багатотарифний лічильник, який враховує не тільки обсяг спожитої води, а й її температуру. Якщо температура не відповідає нормі, лічильник рахує воду як холодну.

Таким чином, споживач може не платити за послугу з підігріву води, якщо вона йому не була надана або була надана не в повному обсязі або неналежної якості.

На сайті «Київенерго» зазначено, що заміна звичайного лічильника на багатотарифний коливається від 326 до 577 грн, а вартість самого лічильники стартує з 1600 грн. І хоча він дорожчий за звичайний лічильник, але після установки такого приладу платежі за гарячу воду скорочуються на 20-50%, відзначають експерти.

Зараз схожі лічильники використовують для обліку спожитої електроенергії в тому випадку, якщо споживач використовує електрику вночі, коли тариф нижчий.

Обмежень або заборони на встановлення багатотарифних лічильників в Україні немає. При покупці такого лічильника при ньому має бути сертифікат відповідності, без якого прилад просто не встановлять. Після установки лічильника організація, яка постачає гарячу воду, повинна опломбувати його і взяти на комерційний облік.

А ось встановлювати лічильники на воду рано чи пізно доведеться всім українцям. Так проектом закону «Про комерційний облік комунальних послуг», який вже пройшов у парламенті перше читання, передбачається обов'язкове встановлення квартирних лічильників на облік теплової енергії, гарячої та питної води в усіх багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача. Відповідно до закону, в житлових будинках встановлення лічильників має завершити до 1 жовтня 2018 року, в нежитлових - до 1 жовтня 2017 року.

Тетяна СтецьІнші важливі новини і публікації
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Люди цих Знаків Зодіаку долають безліч перешкод на своєму шляху Їхнє життя повне випробувань, а дорога до щаст....
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Раціон багато в чому впливає на здоров'я і самопочуття Тому вибору продуктів потрібно приділяти підвищену уваг....
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Тіна Кароль продовжує ділитися своїм квітковим річним настрій в своєму instagram-профілі, публікуючи кадри з ф....
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Переможець шоу "Х-Фактор" 2013 року Олександр Порядинський кардинально змінив імідж Схудлий, помітно доросліши....
Афонські старці передбачили результат війни України з Росією і дату повернення Криму
Афонські старці передбачили результат війни України з Росією і дату повернення Криму
Афонські старці передбачили перемогу України у війні з Росією, швидке відродження нашої країни і її процвітанн....
більше матеріалів
/-0,29431509971619-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top