counter
Стрічка новин
Вибрати все
27 Лютого
26 Лютого
Всі новини...

Затверджено новий порядок перерахунку пенсій і соцдопомоги людям, які перебувають в інтернатах


Переглядів: 235


Затверджено новий порядок перерахунку пенсій і соцдопомоги людям, які перебувають в інтернатах

Уряд затвердив єдиний уніфікований Порядок перерахування і використання пенсійних коштів і соціальних допомог установам, в яких особи перебувають на повному державному забезпеченні.

Відповідні зміни до своєї постанови №269 від 04.03.2004 урядовці внесли на засіданні Кабінету міністрів 22 березня, передає кореспондент АСН.

Цим рішенням також затверджено типову форму заяви особи на перерахування коштів установі, де вона перебуває.

У Мінсоцполітики, яке і ініціювало відповідні зміни, відзначають, що ухвалене урядом рішення дозволить ввести єдині принципи перерахування і використання зазначених коштів, а також узгодити і оптимізувати чинне законодавство.

Згідно з українським законодавством, пенсіонерам, які перебувають на повному державному утриманні у відповідних установах, виплачується тільки 25% від призначеної пенсії, решта коштів із нарахованої пенсії перераховуються закладу, в якому вони утримуються.

У випадках, якщо розмір пенсії перевищує вартість утримання, пенсіонеру виплачується різниця між нарахованою пенсією і вартістю утримання. Однак ця різниця не повинна бути менше 25% від призначеної пенсії.

Воночас законодавчо закріплено, що в разі, якщо пенсіонер потрапив до установи, але у нього залишилися непрацездатні члени сім'ї, яких він утримує, до 50% його пенсії перераховується зазначеним членам сім'ї, а 25% - самому пенсіонерові.

Також лише половина призначеної пенсії виплачується дітям, які втратили годувальника і перебувають на повному державному забезпеченні. Інша частина пенсії перераховується на банківський рахунок установи, де ця дитина перебуває.

У свою чергу, інвалідам з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні у відповідних установах, виплачується 25% призначеного розміру державної соціальної допомоги, решта витрачається на їхнє утримання.

Дітям-інвалідам, які перебувають в будинках-інтернатах або інших стаціонарних установах на повному державному утриманні, визначена державна соціальна допомога виплачується в розмірі 50%. Це не стосується дітей інвалідів-сиріт. Їм допомога виплачується в повному обсязі.

Лише 20% призначеного розміру державної соціальної допомоги отримують особи, які утримуються в державних установах і не мають права на пенсію.

Загалом в Україні сьогодні функціонує 289 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та громадян з інвалідністю, де проживають понад 46,4 тис. осіб, і 328 стаціонарних відділень територіальних центрів (що надають соціальні послуги), де перебуває понад 9,3 тис. осіб.

Перераховані Пенсійним фондом і органами праці та соціального захисту кошти використовуються установами виключно для поліпшення умов перебування осіб у них.

Так, станом на 1 січня 2017 року інтернатними установами використано пенсійних коштів на загальну суму 390,5 млн грн: на харчування - 295,2 млн грн, на медикаменти та перев'язувальні матеріали - 37,5 млн грн.

Тетяна Стець, Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Як залучити до життя позитивні думки
Як залучити до життя позитивні думки
Енергія позитивної думки здатна притягнути до себе щастя та удачу Дізнайтеся, як правильно відрегулювати свій ....
Магія слова: які фрази допоможуть змінити життя на краще
Магія слова: які фрази допоможуть змінити життя на краще
Давно відомо, що слово має величезну силу Енергія сказаної в потрібний час фрази може зруйнувати життя людини,....
Сховані таланти Знаків Зодіаку
Сховані таланти Знаків Зодіаку
Кожна людина талановита по-своєму Ми знаємо, які таланти приховані у кожному Знакі Зодіаку, а ви за бажання зм....
Які емоції здатні вбити наше щастя та удачу найшвидше
Які емоції здатні вбити наше щастя та удачу найшвидше
Багато хто помилково думає, що нас удачі позбавляють інші люди та події, але це не так Насправді, ми самі в ць....
Сила позитивного мислення: як навчитися притягувати бажане
Сила позитивного мислення: як навчитися притягувати бажане
Багато людей не здогадуються про те, на що справді здатні наші думки Якщо правильно налаштуватись на позитивне....
більше матеріалів
/-0,30843877792358-/ /-pc-/
Top