У 2017 році на фінансування Збройних сил України з державного бюджету виділено 64,466 млрд грн. Це на 8,5 млрд грн більше, ніж було виділено торік.
Що стосується зарплат військовослужбовців у 2017 році, то вони залишаються на тому ж рівні, на якому були встановлені після збільшення в січні 2016-го.
Тоді, для того, щоб заохотити українців йти на військову службу за контрактом, зарплату військовослужбовцям суттєво підняли. Так зарплату рядовим встановили на рівні 7 тис. грн, і це без урахування доплат за участь в АТО. Командири відділень відтоді отримують 8 тис. грн, командири взводів - 9,5 тис., ротні - 11 тис., комбати - 13 тис., командири бригад - 16 тис. грн.
Тим, хто служить у зоні бойових дій на сході країни, з 1 січня 2017 року підвищений розмір "бойових" надбавок. Зокрема, якщо військовослужбовець перебуває безпосередньо на лінії вогню в ротних опорних пунктах першого ешелону, до його заробітної плати додають щомісяця ще 6 тис. грн, а якщо в інших місцях дислокації в межах певного району АТО - 2400 грн. Розмір цих доплат залежить від звань і посад.
У той же час діє система стягнень у разі отримання доган. За даними Міністерства оборони, військовослужбовець, який недбало ставиться до служби, може втрачати до 60-70% грошового забезпечення.
Разом з тим у профільному міністерстві мають намір змінити сам механізм нарахування грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил.
Зараз зарплатна ставка є лише невеликою частиною зарплати. Решта 50-70% - це різні надбавки і премії. Цей механізм дає можливість урізати виплати конкретним військовим.
Міністерством оборони пропонується, щоб майже 70% грошового забезпечення становив посадовий оклад, оклад за вислугу і оклад за військовим званням. А решта - 30% забезпечення припадало на стимулюючі виплати, яких у відомстві налічується понад 40 видів.
У міністерстві сподіваються, що новий механізм нарахування грошового забезпечення військовослужбовців запрацює вже до кінця 2017 року.