counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...


У НАЗК підтвердили – колишній начальник внутрішньої безпеки ДФС не подавав е-декларацію


Переглядів: 323


У НАЗК підтвердили – колишній начальник внутрішньої безпеки ДФС не подавав е-декларацію

Минуло майже півроку від часу початку першої хвилі електронного декларування. Однак і досі процес перевірки зібраних Національним агентством з питань запобігання корупції даних не розписаний чітко.

Так на запит агенції АСН в НАЗК підтвердили, що і досі не розробили порядку перевірки декларацій осіб, які займають посади, перебування на яких становить державну таємницю, та е-декларації яких не оприлюднюються на сайті НАЗК. 

«З метою забезпечення умов для захисту інформації про вказану категорію співробітників органів державної влади, що становить державну таємницю, запобігання випадкам завдання шкоди інтересам національної безпеки Національне агентство здійснює розробку відповідного порядку», - зазначено у листі НАЗК.

Зокрема уточнюється, що до таких осіб належать зокрема представники військових формувань та державних органів, що здійснюють оперативно-розшукову, контррозвідувальну, розвідувальну діяльність, а також осіби, які претендують на зайняття таких посад.  

Нагадаємо, приводом для запиту АСН став скандал, який зчинився навколо неподання вже колишнім начальником Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрієм Шереметом е-декларації.

Останній, нагадаємо, на запитання журналістів щодо причини неподання зіслався на те, що обіймає посаду «оперативного співробітника».

Примітно, під час попередньої хвилі декларування Юрій Шеремет, який уже перебував на цій же посаді в ДФС, декларацію подавав. 2016 ж року він разом зі своїм заступником проігнорував цю необхідність. В той же час другий заступник Шеремета е-декларацію подав у встановлений строк.

Попри пряме запитання АСН до НАЗК, «чи відноситься до спеціальних категорій, чия декларація не є доступною для широкого загалу, посада начальника Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби», у НАЗК так і не змогли дати вичерпної і однозначної відповіді.   

На запит АСН до ДФС щодо причин неподання декларації її окремими співробітниками прийшла відповідь, у якій фіскальна служба назвала як привід для цього «відсутність відповідного порядку перевірки вищевказаних категорій осіб», до яких нібито належать і окремі категорії співробітників податкової поліції.

Втім, чому у ДФС вирішили, що відсутність порядку перевірки поданих декларацій є приводом для неподання декларацій взагалі, незрозуміло.

А тим часом у НАЗК АСН підтвердили – Юрій Шеремет дійсно не подавав е-декларації.

«Станом на 09.03.2017 року в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація Шеремета Юрія Віталійовича відсутня», - зазначено в листі НАЗК.

Юрий Шеремет, Шеремет не подав декларацію, НАЗК, е-декларація, ДФС

Юрий Шеремет, Шеремет не подав декларацію, НАЗК, е-декларація, ДФС

Власне доповідати НАЗК про те, що хтось із співробітників не подав декларацію мають самі установи. Це передбачено законом «Про запобігання корупції». Та у ДФС «не помітили», що вже колишній начальник Головного управління внутрішньої безпеки декларацію не подав.

«Державна фіскальна служба листом від 11.11.2016 року повідомила Національне агентство про факт неподання чи несвоєчасне подання декларацій працівниками органів Державної фіскальної служби, посади яких належать до посад державної служби категорії «Б», проте інформація щодо неподання декларації Шереметом Ю.В. відсутня», - констатують у агентстві.

У НАЗК уточнили, що «за цим фактом вживають заходів», передбачених статтею 49 Закону». Оскільки у НАЗК не розкрили для АСН деталей цих «заходів», то просто зацитуємо вищезгадану статтю закону:

«Національне агентство має письмово повідомити особу про факт неподання електронної декларації, а суб’єкт декларування, в свою чергу, повинен протягом десяти днів з дня отримання такого повідомлення подати її».

Проте в агентстві не уточнили, чи надсилали вже Юрію Шеремету відповідне повідомлення і чи отримав він його.

До речі, той факт, що посадовець звільнився, не є підставою для нього не подавати електронну декларацію.

Нагадаємо, раніше АСН повідомляла, що Спеціальна антикорупційна прокуратура порушила кримінальну справу щодо можливого незаконного збагачення колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрія Шеремета.

Тетяна Стець, Аліна Тітова

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Половина українців побоюються захворіти ковідом
Половина українців побоюються захворіти ковідом
На тлі постійно погіршується статистикою захворюваності коронавірусів більше половини українців висловлює побо....
Шок і трепет: зірки, яких не можна впізнати без гриму
Шок і трепет: зірки, яких не можна впізнати без гриму
Тоннам макіяжу не зіпсувати істинної краси, але хороший макіяж може приховати купу недоліків Візажисти цих все....
Американські уфологи назвали чергову дату пришестя інопланетян
Американські уфологи назвали чергову дату пришестя інопланетян
Прихильник теорії змови і автор каналу на YouTube Conspiracy Depot, якого вважають дуже авторитетним у світі у....
Київ. Локдаун 2.0: уточнення по роботі приміського транспорту
Київ. Локдаун 2.0: уточнення по роботі приміського транспорту
З завтрашнього дня Київ переходить в режим посилення обмежувальних заходів, пов'язаних зі збільшенням нових ви....
4 жіночих знаки Зодіаку, навколо яких найбільше в'ються чоловіки
4 жіночих знаки Зодіаку, навколо яких найбільше в'ються чоловіки
Жінки - прекрасні створення, яких потрібно любити, пестити, плекати і носити на руках Однак є серед представни....
більше матеріалів
/-0,26122903823853-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top