counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Листопада
29 Листопада
Всі новини...

Горбатюк та адвокати Небесної Сотні закликають не ухвалювати зміни до КПК щодо заочного засудження


Переглядів: 129


Горбатюк та адвокати Небесної Сотні закликають не ухвалювати зміни до КПК щодо заочного засудження

Якщо  законопроект №5610 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження) буде проголосований парламентарями в цілому, то він дасть можливість фігурантам заочних досудових розслідувань оскаржити своє кримінальне переслідування у Європейському суді з прав людини.

Про це 9 березня під час круглого столу присвяченому проблемам притягнення до відповідальності за злочини під час Революції Гідності колишніх високопосадовців заявили керівник департаменту спецрозслідування ГСУ Генпрокуратури Сергій Горбатюк, а також адвокати родин Небесної Сотні. Зокрема, Горбатюк зазначив, що вказаний законопроект суперечить як українським законодавчим нормам, так і нормам міжнародного права.

На його думку, зміни передбачені в проекті закону, які лобіює генеральний прокурор Юрій Луценко, в першу чергу полегшать роботу слідчим органам та порушать права потенційних фігурантів кримінальних проваджень. Горбатюк пояснив, що цим законопроектом пропонується обмежити у часі норми про заочне засудження. Хоча, на переконання прокурора, ця норма повинна бути безстроковою.

Він наголосив, що в даному законопроекті варто прописати чіткий механізм як повинно відбуватися інформування особи про оголошення їй підозри, а також визначити чіткий перелік слідчих дій під час заочного оголошення підозри.

У випадку, якщо особа спочатку уникала слідства, а потім, приїхавши в Україну, висловила бажання співпрацювати зі слідством, потрібно передбачити можливість повторного перегляду кримінального провадження, вважає Горбатюк.

Чимало недоліків у законопроекті №5610 вбачає і народний депутат Олена Сотник. Серед них в першу чергу те, що заочне засудження та досудове слідство розповсюджується на всі кримінальні провадження незалежно від тяжкості інкримінованого злочину. Також у документі передбачено, що укладати угоди зі слідством можуть навіть особи, які підозрюються в тероризмі.

Депутат вважає, що така норма, як можливість тримати особу в СІЗО протягом 18 місяців, порушує європейське законодавство з прав людини, адже ним визначено, що перебування у слідчому ізоляторі вже є покаранням, але застосовується воно до осіб, вина яких ще не доведена.

Водночас Сотник переконана, що ініціатором реєстрації в Верховній Раді такого недосконалого документу був не Генпрокурор.

“Я думаю, що Юрія Луценка таким законопроектом просто підставили, оскільки він не є фаховим юристом”, - вважає народний депутат.

Представник Центру політики правових реформ Олександр Банчук переконаний, що прийняття в парламенті даної версії законопроекту потрібно заблокувати, а натомість швидко розробити новий проект закону, в якому виключити усі озвучені зауваження.

Василь Ткачук

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
1 грудня приказка про те, що щастя любові в дії, як ніколи актуальна Відносини завтра поставлені під сумнів ли....
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Коли день не вдається з самого ранку, іноді винні ми самі, так як ще ввечері притягли в своє життя негатив Вия....
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
«Я не довіряю людям, яким не подобаються собаки, але я довіряю собакам, якщо їм не подобається якась людина» —....
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Астрологія – це ціла наука, яка визначає особистість людини, її характер і особливі риси Але мало кому відомий....
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Ці люди більш схильні залишатися вдома і дивитися на екран телевізора або комп'ютера, а не тусити з друзями Їм....
більше матеріалів
/-0,26189613342285-/ /-pc-/
Top