counter
Стрічка новин
Вибрати все
26 Лютого
25 Лютого
24 Лютого
Всі новини...

У Рівненській області через гербіциди вимерли бджоли і гризуни


Переглядів: 919


У Рівненській області через гербіциди вимерли бджоли і гризуни

Екологи вимагають від влади заборонити використання небезпечного для людей гербіциду ацетохлору. Еколог і юрисконсульт організації "Екологія-Право-Людина" Алла Войціховська заявляє, що, незважаючи на величезну небезпеку для людей, він широко використовується в Рівненській області, передає кореспондент АСН.

"Використання пестицидів, безконтрольне забруднення навколишнього середовища, відсутність контролю з боку держави за цим процесом - все це ті насущні проблеми, з якими ми стикаємося. Жителі Рівненської області України зустрічають весну з побоюванням. Два роки поспіль підприємство "Акріс-Агро" використовує пестициди за допомогою авіації і зрошення в безпосередній близькості до житлових будинків. При тому, що ці пестициди - без маркування, без будь-якої ідентифікації, люди не можуть дізнатися, що це за пестициди", - заявила юрист.

З її слів, Державним реєстром у 2015 році зареєстровано 690 пестицидів. Активістами встановлено, що компанія використовує саме заборонений у Європі, Росії ацетохлор.

"Ми звертаємося до прем'єр-міністра, міністра АПК, голів екоінспекції та державної служби зробити все, щоб ацетохлор був внесений в Україні в список заборонених пестицидів... В іншому випадку вони будуть знищувати людей", - закликала Войціховська.

Поки що жителі Рівного не можуть домогтися від контролюючих структур притягнення до відповідальності компанії, яка безконтрольно забруднює ґрунт гербіцидами.

"Перша перевірка була проведена ще у 2015 році. Контролюючими органами було встановлено факт забруднення пестицидами. Але керівництво "Акріс-Агро" притягнули до адмінвідповідальності лише на суму 1105 грн! При тому, що в районі загинули навіть бджоли, загинули тварини і навіть гризуни в лісах. Все загинуло. Як відомо, якщо масово гинуть бджоли, то через 4 роки може загинути все людство", - додала вона.

На сьогодні порушено кримінальне провадження, але справа не просувається.

"Встановлено, що постраждали 30 сіл в окрузі. Але справа не розслідується. З червня минулого року справу спущено на гальма, вона не зрушила з мертвої точки", - заявила Войціховська.

Те, що ацетохлор, заборонений в ЄС і РФ, дозволений в Україні, підтверджує заявив керівник департаменту екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України Сергій Лук'янчук.
"Україна з 2003 року стала підписантом Роттердамської конвенції, яка передбачає заборону використання заборонених пестицидів ... Але на сьогодні ацетохлор - не внесений в додаток 3 Ротердамському конвенції. Але залишається кандидатом на включення в список", - заявив він.
Однак, з огляду на численні скарги мешканців Рівненщини, де з 2015 року в результаті використання ацетохлору холдингом "Акріс-Агро", гинуть тварини, бджоли, гризуни, страждають від хімічного отруєння жителі, "Мінприроди вважає за необхідне почати пошук альтернативних препаратів ацетохлору, щоб заборона його застосування не завдав економічних збитків сільськогосподарським підприємствам", - пообіцяв чиновник.
Заміна ацетохлору, на його думку, буде сприяти поліпшенню екологічної ситуації та стану здоров'я людей", - додав Сергій Лук'янчук.

Довідка АСН: ацетохлор - селективний ґрунтовий гербіцид, розроблений компаніями Мonsanto і Zeneca. Несе високі ризики забруднення навколишнього середовища. Був класифікований як імовірний канцероген. Може стати причиною пухлин носових раковин. Крім того, він викликає руйнування щитовидної залози.

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Оптична ілюзія: тест, який розповість про таємниці вашої особистості
Оптична ілюзія: тест, який розповість про таємниці вашої особистості
Багато віків люди билися над загадками людської душі Езотерики пояснюють звички та бажання людини потойбічними....
Як загадати бажання на падаючу зірку, щоб воно виповнилося
Як загадати бажання на падаючу зірку, щоб воно виповнилося
Усім відомо: якщо встигнеш загадати бажання під час падаючої зірки, воно обов'язково здійсниться Але й у цієї ....
Как услышать внутренний голос: три полезных практики, которые расширят сознание
Как услышать внутренний голос: три полезных практики, которые расширят сознание
Внутрішній голос — це ключ до пізнання себе, навколишнього світу та здатності взаємодіяти з цим світом Є багат....
6 вправ, які допоможуть знайти своє призначення
6 вправ, які допоможуть знайти своє призначення
Якщо ви задалися пошуком свого призначення, ви вже на півдорозі до духовного самопізнання 6 вправ допоможуть в....
Порожнеча буття: 6 причин, через які люди губляться в житті
Порожнеча буття: 6 причин, через які люди губляться в житті
Кризи в житті, важкі втрати, розлучення, проблеми — все це може збити з правильного шляху Повернення до себе б....
більше матеріалів
/-0,31197285652161-/ /-pc-/
Top