Громади на місцях повинні залучати грантові кошти для реалізації проектів ЖКГ, розвитку малого і середнього бізнесу. Про це під час конференції заявив виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Піцик, передає кореспондент АСН.
"Реформа децентралізації дуже важлива, тому що вона дає внутрішній і зовнішній прорив, який забезпечить те, щоб Україна відбулася... Це допоможе нам спільними зусиллями витравити радянський менталітет раба, щоб мислити проектами... За 25 років ми бачили різні влади, різні громади. Успіху досягають лише ті громади, які діють спільно. Тільки тоді здійснюються економічні досягнення", - заявив він. У свою чергу, Ярослав Рабошук - аналітик Асоціації міст України з питань житлово-комунального господарства переконаний, що громади повинні мати достатньо сил і ресурсів для здійснення всіх необхідних реформ на місцях:
"Реформа децентралізації почалася ще в 2015 році, коли було створено 159 об'єднаних територіальних громад. У 2016 році їх вже стало 366. А на 2017 рік оголошено вибори в 47 об'єднаних територіальних громадах. Це ті територіальні громади, які є локомотивом розвитку... Саме вони будуть двигуном місцевого економічного розвитку ".
Ігор Піцик - аналітик Асоціації міст України - додав, що в процесі децентралізації "місцеві бюджети отримали більше повноважень, але і більше витрат".
Тому громади повинні залучати кошти грантів для реалізації проектів на місцях, починаючи з реформування житлово-комунального сектора, закінчуючи розвитком малого і середнього бізнесу. Для цього громади на місцях повинні пройти кілька етапів розвитку. По-перше, це інституційний етап. По-друге, це створення мережі громадських організацій. По-третє - це загальне залучення грантових коштів та місцевих бюджетів для реалізації спільних проектів.
"Нам треба залучати гранти, треба створювати громадські організації, які будуть інтегрувати всі ідеї, створювати інкубатори, хаби для економічного розвитку".