counter
Стрічка новин
Вибрати все
29 Листопада
Всі новини...

Чому департамент внутрішньої безпеки ДФС раптом став "секретним"?


Переглядів: 664


Чому департамент внутрішньої безпеки ДФС раптом став секретним?

На сайті електронних декларацій так і не з'явилися декларації начальника Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби Юрія Шеремета, хоча останній, "відбиваючись" від журналістів на початку місяця, заявляв, що таки оприлюднить свої доходи і статки.

Нагадаємо, минулого тижня завдяки розслідуванням проекту Bigus.info стало відомо, що керівник головного управління з питань внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет не подав декларацію про доходи, посилаючись на те, що його посада не передбачає декларування.

Правила придумав сам?

Втім, відповідь на запитання - чи повинен чиновник на посаді Юрія Шеремета публікувати декларацію про своє матеріальне становище, можна знайти «в його минулому».

Свого часу проект «Канцелярська сотня», який займався перенесенням в електронну форму паперових декларацій чиновників за 2014 рік, оцифрував і декларацію Юрія Шеремета, який подавав її на тій же посаді в ДФС.

У ній чиновник не вказав членів сім'ї, проте позначив, що їхній дохід за рік склав 11 681,00 грн. Сам же чиновник задекларував за 2014 рік 221 245,00 грн доходу.

Також він вказав, що отримав 10 258,00 грн допомоги на дитину. Юрій Шеремет за 2014 рік задекларував земельну ділянку площею 634 квадратних метри, куплену за 107 000 гривень, і орендовану квартиру площею 45 кв. метрів.

Більше у керівника відділу внутрішньої безпеки ДФС у власності немає нічого, судячи з його декларації.

Однак на членів його сім'ї оформлений автомобіль Honda Jazz, 2006 року випуску. Тобто на тій же посаді за попередній рік чиновник декларацію подавав!

Єдиний, хто вчасно подав декларацію, серед керівників цього департаменту - заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби Сергій Мартинов. Він свою декларацію подав вчасно, ще в жовтні 2016 року. У ній чиновник вказав так само свою матір і дочку.

Задекларував - два автомобілі BMW 2005 і 2008 року випуску, зарплату - 144 981 грн, матеріальну допомогу - 1820 грн, заощаджень на рахунку в банку - 191 660 грн.

Також Сергій Мартинов задекларував дві квартири - у Києві та в Крюківщине, дві земельні ділянки площею 295 кв. метрів в с. Мала Солтанівка, оформлені на матір. Вартість ділянок - невідома.

Скільки всього в Україні таких, хто не подав декларацію

З огляду на те, що НАЗК досі не приступило до перевірки декларацій, точно зрозуміти, чи подали всі, хто повинен і хто не подав, скільки таких порушників по всій країні, зараз просто неможливо.

Нагадаємо, минулого тижня в коментарі ASN керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що всі без винятку держчиновники повинні декларувати свої доходи.

Проте деяких випадках, коли робота пов'язана зі спеціальними функціями, подробиці декларації не можуть бути відкритими для громадськості. Але до них все одно мають вільний доступ ревізори, заявив Холодницький.

Також тиждень тому народний депутат України Максим Поляков звернувся із заявою в Національне антикорупційне бюро з вимогою розібратися з ігноруванням обов'язкового подання електронної декларації начальником Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби Юрієм Шереметом.

А в цей час…

ASN, щоб розібратися в ситуації, мають право державні чиновники не подавати декларації взагалі, які посади мають право не подавати публічні декларації, направила відповідні запити в ДФС, ГПУ, НАБУ САП і НАЗК.

У НАБУ нам відповіли, що питання настільки складне, що може зайняти досить багато часу, хоча і повідомили, що вже почали збирати відповідну інформацію.

Водночас на сайті ДФС взагалі немає імені Юрія Шеремета і його заступників - в графі «керівництво Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України» стоїть прочерк. Хоча ім'я і посада все ще є в розділі "Діяльність ДФС".

Цікаво, що такого секретного відбувається в діяльності департаменту, який має розслідувати внутрішні правопорушення і, природно, про це звітувати.

Також на сайті ДФС (яка, нагадаємо, позиціонує себе як сервісна служба) не позначені ще й керівники:

- Департаменту внутрішнього аудиту;

- Головного слідчого управління фінансових розслідувань;

- Головного оперативного управління;

- Департамент організації протидії митним правопорушенням.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
29 листопада не рахуйте гроші: заборони і прикмети на день
29 листопада не рахуйте гроші: заборони і прикмети на день
29 листопада православний світ вшановує пам'ять одного з 12 апостолів Ісуса Христа - Левія Матвія До зустрічі ....
Гороскоп на день: 29 листопада 2022 року
Гороскоп на день: 29 листопада 2022 року
ОВНИ 29 листопада Овнам треба буде діяти рішуче та без жалю, кажуть зірки Якщо у цей день ви проявите малодуш....
Погода на 29 листопада 2022 року: народні прикмети та прогноз синоптиків
Погода на 29 листопада 2022 року: народні прикмети та прогноз синоптиків
Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то й весна буде холодною Також предки говорили:....
Любовний гороскоп на 29 листопада 2022 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 29 листопада 2022 року: що обіцяють астрологи
ОВНИ Вам у жодному разі не можна йти на поводу у партнера, кажуть зірки Навіть якщо він використовуватиме заб....
Сон у ніч з 28 на 29 листопада 2022 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 28 на 29 листопада 2022 року: тлумачення за місячним календарем
6-а місячна доба Почалися вони 28 листопада о 13:25, а завершаться 29 листопада о 13:43
більше матеріалів
/-0,28660678863525-/ /-pc-/
Top