Перекриттям кордонів із Білоруссю Путін "покарав" Лукашенко за потік контрабанди з ЄС, але це протистояння не перейде на політичний рівень. Про це АСН заявив політолог Віктор Небоженко.
"Чому Лукашенко так активно пішов проти Росії, заявляючи про необхідність кримінального провадження стосовно голови Россільгоспнагляду Сергія Данкверта, а також про те, що Федеральна служба безпеки Росії "одним розчерком пера" перекреслила міждержавну угоду між Білоруссю і РФ щодо кордону? Це в економічному плані , але не політичному нагадує те, що ми бачили і бачимо по лінії відносин України і Росії. Але Білорусь сама винна", - сказав він.
З його слів, коли стосовно Росії були застосовані санкції, "весь потік вишуканих сирів, шампанських та інших заборонених для РФ товарів, хлинув контрабандою в Росію. Але одного прекрасного дня це закінчилося для Білорусі".
На думку політолога, Білорусь почала приймати рішення, які прямо суперечать Митному союзу, відкриваючи вільні торгові зони на своїх кордонах для забезпечення потоку контрабанди з країн ЄС.
"Тому Путін дуже швидко дав по руках Лукашенкові. Я думаю, що далі економічного плану, на політичному рівні, це протистояння Білорусі і Росії не продовжиться. Путіну зараз невигідно псувати відносини ще й з Білоруссю. Але Путін дуже злопам'ятний, тому, якщо Лукашенко буде продовжувати поводитися в такою ж дусі, це спричинить для нього наслідки", - припускає політолог.
Нагадаємо, 1 лютого директор Федеральної служби безпеки Росії Олександр Бортніков підписав наказ, який встановлює прикордонну зону на кордонах Смоленської, Псковської і Брянської областей з Білоруссю, повідомляє Інтерфакс. На такі дії з російського боку емоційно відреагував президент Білорусі Олександр Лукашенко, заявивши, що введення Росією прикордонної зони - це політичний випад.
Також Лукашенко зажадав від слідчих органів Білорусії порушити кримінальне провадження стосовно голови Россільгоспнагляду Сергія Данкверта за завдання збитків державі. В кінці січня Россільгоспнагляд ввів заборону на поставки в Росію яловичини від деяких білоруських виробників. На думку президента Буларусі, такі бар'єри встановлюються, оскільки російські виробники не можуть конкурувати за якістю з білоруськими.