Підписуйтесь на нас в Facebook
Дякую, я вже з Вами.
counter
Стрічка новин
Вибрати все
20 Вересня
Всі новини

Без спрощення і податку на прибуток. Представники громадськості розробили проект нового Податкового кодексу

Без спрощення і податку на прибуток. Представники громадськості розробили проект нового Податкового кодексу

За останні три роки зміни в українське податкове законодавство вносилися тричі - в кінці 2014, 2015 і 2016-го. Останні два нововведення - це зниження єдиного соціального внеску з січня 2016 року, практично в два рази - з 41% до 22%, і підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3200 грн.

Але ні зниження ЄСВ, ні підняття мінімалки не дасть істотного й очікуваного результату, вважає президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе.

«З одного боку абсолютно правильне і логічне рішення про підвищення мінімальної зарплати, але у відриві від інших змін, які повинні проходити, воно не дасть потрібного ефекту, так само, як не дало ефекту зниження ЄСВ в кінці грудня 2015 року - зарплати з тіні не були виведені», - констатує він.

ЄСВ і податок на доходи фізосіб пропонують об'єднати

В асоціації розробили свій проект ліберального Податкового кодексу, в якому, зі слів Катамадзе, передбачені суттєві зміни оподаткування.

А саме, розробники документа пропонують об'єднати єдиний соціальний внесок з податком на доходи фізосіб і поступово зменшувати його ставку - протягом перших трьох років, після того як кодекс набуде чинності, з 32% до 20%.

«Лібералізація податкового законодавства означає, що спрощений підхід до системи оподаткування не матиме жодного ефекту. Якщо буде ліберальний податковий кодекс, тоді спрощення саме по собі відпадає. Це для того, щоб конкурентні умови ведення бізнесу були для всіх однакові», - вважає Катамадзе.

Без спрощення

Також в Асоціації платників податків пропонують замість спрощеної системи оподаткування ввести поняття "мікробізнес" і "малий бізнес".

Планується, що статус мікробізнесу зможе мати фізична особа - підприємець, яка займається роздрібним продажем товарів на ринках, традиційно народними промислами, надає побутові послуги населенню. Кількість найнятих працівників такою фізособою не повинно перевищувати 5 осіб, а річний обсяг доходу - не більше 1 мільйона гривень. Для таких ФОП пропонується оплата податку в розмірі 8% від мінімальної заробітної плати.

Малим бізнесом, згідно з проектом цього податкового кодексу, пропонується вважати фізичних осіб - підприємців, які надають послуги населенню, а також платникам податків, на яких поширюється особливий режим оподаткування. У такого ФОП кількість найнятих осіб не повинна перевищувати 25 осіб, а річний обсяг доходів повинен бути в межах 5 млн грн. Пропонується, щоб такі підприємці платили податок в розмірі 3% від доходу.

Малий і середній бізнес повинні становити в частці ВВП 50%

Такі зміни, на думку Катамадзе, дозволять істотно розвинути в Україні малий та середній бізнес. За підрахунками розробників документа, якщо запропонований кодекс таки приймуть, то за підсумками трьох років малий і середній бізнес в частці ВВП країни становитиме не 10-15% як зараз, а більше 50%.

«На сьогодні Україна в цьому сенсі найбільш відстала на європейському континенті країна - сьогодні частка малого та середнього бізнесу у ВВП України становить 10-15%. У Польщі, наприклад, це більше 65%, у Великій Британії 97%. У всіх розвинених країнах частка ВВП, що припадає на малий і середній бізнес, дуже висока. Україна не має права не зробити цей крок», - впевнений Катамадзе.

Замість податку на прибуток - податок на виведений капітал

Ще одна істотна зміна, пропонована авторами нового проекту податкового кодексу, - це скасування податку на прибуток, а замість нього - податок на виведений капітал. Керуючий партнер аудиторської компанії "Капітал Плюс" Тетяна Шевцова, яка й займалася розробкою цих ініціатив, стверджує, що такі зміни дозволять вирішити велике коло проблем як в адмініструванні, де спрощуються правила, так і в самій процедурі оподаткування.

На її думку, нинішня модель податку на прибуток неефективна, оскільки з 264 тисяч зареєстрованих платників податку на прибуток 90% податкового навантаження припадає на 1 086 підприємств. Це переважно державні підприємства та підприємства з іноземними інвестиціями.

Більшість інших підприємств показують, що працюють у збиток. За даними ДФС, сума накопичених збитків за цими підприємствами склала більше 1 трлн грн.

«Ось цей трильйон збитків припадає на великих платників податків. І саме збиткові платники податку на прибуток займаються виведенням капіталу. А мене, як громадянина, буде хвилювати, щоб це виведення капіталу принесло податок. І не треба замислюватися, хто що задекларував, хто яким чином виводить свій капітал, нехай ці кошти приносять податки», - окреслила Шевцова.

Ніяких змін упродовж 3 років

Обговорення проекту нового податкового кодексу на рівні бізнесу і громадськості планують продовжити до кінця травня і вже у квітні документ хочуть внести на розгляд до парламенту.

Його автори зазначають, що в ідеалі Верховна рада повинна прийняти законопроект за шість місяців до нового року, щоб він набрав чинності з 1 січня 2018 року.

Також в асоціації пропонують ввести трирічний мораторій на зміни до податкового кодексу, а з моменту набрання ним чинності оголосити шестимісячне нульове декларування.

«Мається на увазі, що люди не будуть платити податок за те, що вони задекларують. Щоб усе, що є у людей на руках, вони могли чесно і сміливо задекларувати і щоб не було кримінально-адміністративного переслідування за це декларування», - додав Григол Катамадзе.

У перші півроку-рік після набрання чинності новими правилами варто очікувати значного зменшення надходжень до бюджету, зазначив він.

«Для цього країна повинна думати, яким чином підготуватися до цього. Ми вважаємо, що одним із джерел компенсації або створення економічної подушки для цього є тотальна приватизація державної власності, якою держава не вміє управляти. Причому це потрібно зробити протягом 2017 року», - вважає Катамадзе.

Тетяна Стець


Переглядів: 352

Найбільше читають сьогодні

Чому в Росії хочуть заборонити фільм Смерть Сталіна
Чому в Росії хочуть заборонити фільм "Смерть Сталіна"
Російська влада хоче заборонити в прокаті "чорну" комедію про смерть радянського диктатора Йосипа Сталіна, під...
В Україну з Балкан іде потепління, в Києві очікується + 26-28 градусів
В Україну з Балкан іде потепління, в Києві очікується + 26-28 градусів
Найближчої доби в Україну, крім заходу, переміститься порція теплого повітря з Балкан Про це інформує Укргідро...
Соцмережі гудуть про карму, що наздогнала генерала Сердюкова, який захоплював Крим
Соцмережі гудуть про карму, що наздогнала генерала Сердюкова, який захоплював Крим
Користувачі соціальних мереж активно обговорюють страшну ДТП, в яку потрапив кортеж російського окупанта, кома...
Індекс борщу від початку року підвищився на 38%
Індекс борщу від початку року підвищився на 38%
Приготувати борщ вдома стало дорожче, з початку року інгредієнти, необхідні для страви, подорожчали на 38% Інд...
ООН закликає світ відмовитися від пестицидів, але Американська торгова палата просить спростити їх ввезення в Україну
ООН закликає світ відмовитися від пестицидів, але Американська торгова палата просить спростити їх ввезення в Україну
Фермерам потрібні нові пестициди - АТП В Американській торговельній палаті і Асоціації «Український клуб агра...0,29718804359436
Підписуйтесь на нас в Facebook
Top