counter

Експерт назвала 5 причин, через які зможуть забрати безвіз у України


Переглядів: 3362


Експерт назвала 5 причин, через які зможуть забрати безвіз у України

Експерт назвала 5 причин, через які у нас зможуть забрати безвіз.  Про це на прес-конференції 27 грудня заявила аналітик ОО «Європа без бар’єрів" Катерина Кульчицька, передає кореспондент АСН. 

«Життя після безвізу несе багато можливостей: подорожувати без віз, відвідувати родичів, налагоджувати бізнес-стосунки. Але це несе особисту і колективну відповідальність для українців... Треба пам'ятати, що ЄС розробив 5 показників, які дають можливість призупиняти безвізовий режим. Якщо протягом 2 місяців один із показників збільшиться на 50%, то Європейська комісія чи окремі члени ЄС зможуть ініціювати призупинення безвізового режиму», - заявила вона. 

Вона наголосила, що, по-перше, лише ті українці, які мають біометричні паспорти, зможуть перетнути Шенгенську зону. Ні у якому разі не можна буде використовувати безвіз для влаштування на роботу в ЄС без додаткових дозволів. Так само навіть у разі туристичної поїздки чи з іншою метою необхідно надати підтверджуючі документи на кордоні. 

Але це не все. Ризик "номер один": українцям можуть відмовити у в'їзді навіть у разі надання нам безвізу, якщо кількість відмов на кордоні збільшиться. 

«Більше 20 тис. українцям було відмовлено у в'їзді у 2015 році. Щодо показників 2016 року, ми сподіваємося, що цифри отримаємо вже у 2017-му... Головне, якщо після надання нам безвізу, кількість відмов українцям у в'їзді (у разі якщо вони не зможуть, наприклад, чітко обґрунтувати мету своєї поїздки) збільшиться на 50% протягом 2 місяців у порівнянні з попередніми, це може призвести до скасування безвізу», - пояснила вона. 

Другий ризик призупинення безвізу вже після його надання - це збільшення кількості наших «нелегалів» на території ЄС. Ризик «номер три» - це збільшення шукачів нового притулку. 

«У порівнянні з 2013 роком, цей показник шукачів притулку в ЄС збільшився у 13 разів, але в цілому цей показник не перевищує 1,5%... Проте на фоні російської пропаганди в деяких країнах ЄС (наприклад, в Італії, Греції) щодо збільшення біженців через конфлікт на Донбасі, це негатив для нас», - додала експерт. 

І це при тому, що, за офіційними даними, більше 70% українцям, які просили притулок в країнах ЄС, було відмовлено за останні роки. 

Ризик «номер чотири»: збільшення кількості тих, хто потрапляє в ЄС «транзитом» через Україну. Наприклад, із Афганістану. Таких "нелегалів", відповідно до Угоди з ЄС про реадмісію, Україна має повертати. Якщо їх кількість збільшиться, то ЄС зможе прийняти рішення про призупинення безвізу для нас. 

Загроза «номер п’ять» - безпекова ситуація. Тобто, якщо буде терористична загроза з території України чи загострення ситуації, зокрема на Донбасі, ЄС також може ініціювати питання про призупинення безвізу. За її словами, тут з боку України треба забезпечити усі механізми перевірки та безпеки на кордоні за неконтрольованими територіями Донбасу. 

 

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,42789196968079-/ /-pc-/
Top