Напередодні новорічних свят «АСН» дізналася, де в Києві можна зустріти Діда Мороза чи Санта Клауса, покататися на ковзанах і посмикати півня за хвіст.
Іглу Санта Клауса в Маріїнському
У Маріїнському парку ось-ось відкриється резиденція Санта Клауса і його родини. Між доріжок і засніжених дерев організатори атракції спорудили цілий комплекс із сучасних іглу, а місце назвали - казковий світ Лапландії.
У ньому є не тільки будинок самого Санти, але і його ресторан, а також майстерня ельфів, новорічна пошта, галявина ангелів, снігові піраміди. У ресторані, наприклад, місіс Клаус готуватиме новорічне печиво, а в будинку іграшок плюшевими ведмедиками і конструкторами будуть закладені полиці від підлоги до стелі. Крім цього, в Маріїнці облаштовано кілька фотозоні, місце для поцілунків під омелою, майданчик для ігор у сніжки.
Вхід на територію парку безкоштовний, платити доведеться тільки за окремі атракціони. Працюватиме резиденція до 15 січня.
Зима на ВДНГ
Ще одне казкове новорічне місце - на ВДНГ. Там зібрані різні зимові атракціони.
Ось, наприклад, льодова арена, площею понад 4 тисячі метрів квадратних. Тут можна купити вхідний квиток і просто покататися або ж записатися в школу фігурного катання, яка буде працювати кілька днів на тиждень. У вихідні масові уроки у професійних фігуристів - безкоштовні.
Далі - тюбінгові гірки. Висота найвищої дорівнює чотириповерховому будинку. Спускатися на них треба на спеціальних кріслах-таблетках. Організатори запевняють, саме такі крісла роблять спуск безпечним. Кататися на гірці можна і за відсутності снігу.
У павільйоні №1 за льодовою ареною можна поспілкуватися з Дідом Морозом. Він виходить до дітей, запитує, чи написали малюки йому листи з проханнями про подарунки, суворо цікавиться, чи добре поводилися протягом року. Потім починається шоу-програма з чудовими пригодами, учасником якої стає кожен.
Крім того, в київському парку зимових розваг на ВДНГ є палац з крижаних скульптур, електронна ялинка, Smart Robots Центр і сферичний кінотеатр.
Розгадувати ребуси і виконувати завдання діти від 4 до 14 років можуть під час ігрового шоу «Гуляндія». Тоді ж маленьким відвідувачам дозволяється в прямому сенсі доторкнутися рукою до казкових героів - наприклад, до кота Базиліо і Лисиці Алісі.
Після всіх цих розваг можна погріється в теплих альтанках, які встановлені поруч з атракціонами.
До 15 січня всі зимові локації будуть працювати щодня - по буднях до 22:00, а у вихідні - до 23:00. Щопонеділка організатори обіцяють знижки - квиток на будь-який атракціон за ціною 50 гривень.
Рік Вогненного Півня в зоопарку
А в київському зоопарку вже відкрився новий дерев'яний будиночок ручної роботи для півника. Як відомо, птах - символ прийдешнього року.
Вольєр розташований недалеко від центрального входу в зоопарк. Крім коричневого або навіть вогняного півня, вже поселилися чотири курочки.
«Цього року півень символізує світанок. Він завжди зустрічає новий день, - говорить завідувач відділу птахів столичного зоопарку Віталій Лясковський. - Це має бути дуже вдалий рік для початку будь-яких справ. Ми готувалися до початку 2017 року наперед - ще навесні купили рожевих курок, вирощували їх».
На відкритті будиночка для півника діти, які прийшли в зоопарк, могли погладити і погодувати птицю.
Під куполом Святої Софії
Святкову програму для дітей - «Чудеса від Святого Миколая» - приготували в Національному заповіднику «Софія Київська».
З 16 грудня і до 19 січня всі відвідувачі заповідника можуть помилуватися унікальною, як стверджують організатори, арт-ялинкою. Іграшки для неї приїхали до Києва з усієї України. Свої надсилали і представники діаспори. Є на ній і іграшки з петриківським розписом і репродукціями картин Марії Примаченко.
Головна ялинка країни
А в центрі Києва на Софійській площі встановлена головна ялинка країни.
Поруч - багато дерев'яних будиночків з їжею і сувенірами. Торгові ряди починаються біля дзвіниці Софійського собору і закінчуються каруселями і колесом огляду на Михайлівській площі.