Популізм, відмова Заходу та протести - основні ризики для України на 2017 рік. Про це на прес-конференції 13 грудня заявив керівник аналітичного відділу "Агентства медіастратегій" Євген Булавка, передає кореспондент АСН.
"На запитання: як призначення уряду Гройсмана в квітні цього року сприяло на розвиток країни, - 80% опитаних експертів вважають, що це сприяло відносній стабілізації ситуації", - заявив він.
При цьому більшість експертів прогнозує, що уряд на чолі з Володимиром Гройсманом продовжить працювати після квітня 2017 року, коли спливе імунітет. Деякі експерти вважають, що кадрових ротацій не уникнути.
Які дії уряду найбільше запам'ятаються українцям?
"Серед різких - це підвищення мінімальної зарплатні, встановлення ринкової ціни на газ, ремонт доріг", - зазначив експерт.
Переважна більшість експертів також вважає, що співпраця з Верховною Радою є лише з окремих законопроектів.
"Але співпраця уряду і парламенту є непередбачуваною. Все це, на думку експертів, закладає на 2017 рік наступні ризики: посилення активності популістів, зменшення підтримки з боку міжнародного співтовариства та протести на фоні збільшення тарифів", - сказав він.
В цілому, за оцінками експертів, треба йти у наступний рік з поміркованим оптимізмом, "відчуття, що є лише зрада, такого нема".
Опитано було 30 провідних українських експертів щодо підсумків роботи уряду в 2016 році.