Республіка Білорусь. 13 серпня. За минулий день в Мінську та інших містах Білорусі четвертий день продовжилися масові акції протесту в зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем наступних президентських виборів.
Рано вранці державні ЗМІ повідомили, що в Мінську затримані координатори ОМОНу, а також чоловік, «роздає гроші учасникам заворушень». Пізніше представників штабу Віктора Бабарика звинуватили в організації та фінансуванні заворушень, затримали 5 волонтерів штабу.
Акції протесту 12 серпня почалися в другій половині дня - жінки по всій Білорусі вийшли на вулиці з квітами і сформували «ланцюга солідарності» в знак протесту проти жорстокості сил безпеки під час розгону демонстрантів.
Перша акція відбулася в Мінську у КАМАРОВСЬКИЙ ринку об 11 годині ранку - силовикам наказали розійтися, демонстранти пішли, закинувши руки за голову, але пізніше акція відновилася. Потім жінки приєдналися до «ланцюжку солідарності» в інших районах Мінська, а також в Гродно, Вітебську, Бресті, Могильові, Бобруйську, Барановичах, Жодіно, Ліді, Волковиську, Слуцьку, Мар'їній Гірці, Мозирі, Жлобіні і інших містах.
У Мінську о 17:35 знову закрилися станції метро «Жовтнева», «Купаловська», «Площа Леніна», «Площа Перемоги», а з 18:00 закрилися станції «Немиті», «Фрунзенська» і «Молодіжна». Багато магазинів, кафе та інші громадські заклади закрилися раніше звичайного.
Увечері люди продовжували виходити на вулиці в різних районах Мінська: формували «ланцюжка солідарності», просто збиралися і стояли або йшли разом з квітами, кричали «Хай живе Білорусь», «Зміна», співали - у площі Перемоги, в Уручче, Лошіце, на Пушкінський, Кам'яна Гірка, Петрівщина, Грушівка, Малинівка, Дана Молл, Серабранца, Нова Борова та інші райони.
До учасників акцій під'їхали автозаки і маршрутки з ОМОНом, людей розігнали, але вони знову зібралися. На Петрівщина люди зупинили рух на кілька хвилин. Протестувальників затримували, деяких били, іноді знову застосовували шумові гранати і гумові кулі.
МВС повідомило сьогодні про двох рейдах на міліціонерів в Мінську і Барановичах, а також про затримання в Мінську двох 18- та 19-річних виробників коктейлю Молотова, які «наповнювали пляшки запальною сумішшю».
12 серпня близько 200 медичних працівників прийшли в Мінський медичний університет в знак протесту проти насильства з боку силовиків.
Учасників акції відвідав міністр охорони здоров'я Білорусі Володимир Каранік і запропонував поговорити в актовому залі медичного університету, але лікарі відмовилися, сказавши: «Поговоріть з нами тут і зараз».
Пізніше Каранік сказав в офіційному коментарі, що йому «сумно бачити, наскільки точно ця подія описується медиками як спонтанний протест. Після акції солідарності медики затримали реаніматолога лікарні швидкої допомоги.
Стало відомо про другу жертву протестів в Білорусі: 25-річний Олександр Чуприна з Гомеля помер в лікарні, куди його в неділю вивезли з автозаводу. Олександр в акції участі не брав, він пішов до дівчини, розповіла його мама. Його затримали десь в центрі, коли він пересідав на іншу машину.
Українські правозахисники Костянтин Равуцкій і Євген Васильєв були затримані в Мінську, пізніше стало відомо, що вони фігурують у кримінальній справі про масові заворушення в Мінську 10-12 серпня.
Журналістів продовжували затримувати, не дивлячись на сьогоднішні обіцянки глави МВС «не чіпати журналістів». Журналіст «БелТА» Віталій Циганков і його дружина Ольга (Віталій Циганков були жорстоко побиті), кореспонденти «Белсату» Любов Луньова і Дмитро Солтан затримані в Мінську, а в Бобруйську затримали журналіста «Бобруйський кур'єр» Андрій Шобін.