Курс євро щодо долара може продовжити тенденцію на зниження, ймовірний сценарій курсу - 1: 1. Таку думку в коментарі АСН висловив виконавчий директор міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.
«Євро відчуває цілу низку проблем, і основна проблема - це фактор невизначеності, яка буде політика економічна і яка буде політика в цілому в Єврозоні, зокрема, з точки зору дій Центробанку Європейського союзу (ЄС). Зараз ставка в ЄС перебуває на можливому мінімумі. Далі знижувати її нікуди», - сказав експерт.
З іншого боку, за його словами, підвищення ставки євро могло б означати, що курс євро щодо інших валют зміцнитися.
«Але навряд чи ЄС піде на це, бо збільшення облікової ставки європейського Центробанку може призвести до охолодження економічного зростання в Євросоюзі і Єврозоні. Тому якщо вважати, що це є базовим сценарієм, то треба дивитися на зовнішні чинники, які задіяні. Зовнішнім фактором є те, що в грудні Федеральна резервна система (ФРС) збільшить свою облікову ставку. І ринок фактично орієнтується на те, що станеться збільшення облікової ставки ФРС, а відповідно курс євро щодо долара може продовжувати тенденцію на зниження», - сказав Устенко.
«Я вважаю, що курс буде прагнути до 1:1», - додав експерт.
Також просідання євро може негативно відбитися на українській економіці та призвести до потенційної втрати в 2% нашого ВВП в річному обчисленні, передбачає Олег Устенко.
«Негативний тренд, який ми зараз бачимо, негативно позначиться і на Україні. З огляду на те, що євро девальвує щодо решти світових валют, це означає, що наш експорт до Європейського союзу в доларовому еквіваленті стане менше. І це пов'язано з можливим ударом і по нашому експорту, і, як наслідок, по нашому ВВП», - сказав він.
За словами Устенка, треба бути готовим до того, що просідання євро, яке відбувається, наприклад, на 10 процентних пунктів, може трансформуватися на 10% зниження курсу євро щодо долара, якщо дивитися на позицію, яка була ще в кінці літа цього року.
«Це 10% просідання означає можливий удар по українській економіці в розмірі потенційної втрати 2% нашого ВВП. Це серйозний удар. У річному обчисленні може бути мінус 2% за рахунок просідання євро. 40% експорту реалізується на території ЄС, тому це просідання вкрай негативно», - пояснив він.
Як повідомлялося, в понеділок, 5 грудня, євро просів до найнижчого рівня з березня 2015 року. Все сталося після того, як прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці оголосив про намір піти у відставку через поазку на референдумі про конституційну реформу.
Євро впав на 1,1% до $1,0548 за станом на 1:36 дня в Токіо після падіння на цілих 1,5% до $1,0506, що стало найнижчим курсом з 16 березня 2015 року.