counter

Євро може зрівнятися в ціні з доларом, а ВВП України - впасти на 2%


Переглядів: 365


Євро може зрівнятися в ціні з доларом, а ВВП України - впасти на 2%

Курс євро щодо долара може продовжити тенденцію на зниження, ймовірний сценарій курсу - 1: 1. Таку думку в коментарі АСН висловив виконавчий директор міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

«Євро відчуває цілу низку проблем, і основна проблема - це фактор невизначеності, яка буде політика економічна і яка буде політика в цілому в Єврозоні, зокрема, з точки зору дій Центробанку Європейського союзу (ЄС). Зараз ставка в ЄС перебуває на можливому мінімумі. Далі знижувати її нікуди», - сказав експерт.

З іншого боку, за його словами, підвищення ставки євро могло б означати, що курс євро щодо інших валют зміцнитися.

«Але навряд чи ЄС піде на це, бо збільшення облікової ставки європейського Центробанку може призвести до охолодження економічного зростання в Євросоюзі і Єврозоні. Тому якщо вважати, що це є базовим сценарієм, то треба дивитися на зовнішні чинники, які задіяні. Зовнішнім фактором є те, що в грудні Федеральна резервна система (ФРС) збільшить свою облікову ставку. І ринок фактично орієнтується на те, що станеться збільшення облікової ставки ФРС, а відповідно курс євро щодо долара може продовжувати тенденцію на зниження», - сказав Устенко.

«Я вважаю, що курс буде прагнути до 1:1», - додав експерт.

Також просідання євро може негативно відбитися на українській економіці та призвести до потенційної втрати в 2% нашого ВВП в річному обчисленні, передбачає Олег Устенко.

«Негативний тренд, який ми зараз бачимо, негативно позначиться і на Україні. З огляду на те, що євро девальвує щодо решти світових валют, це означає, що наш експорт до Європейського союзу в доларовому еквіваленті стане менше. І це пов'язано з можливим ударом і по нашому експорту, і, як наслідок, по нашому ВВП», - сказав він.

За словами Устенка, треба бути готовим до того, що просідання євро, яке відбувається, наприклад, на 10 процентних пунктів, може трансформуватися на 10% зниження курсу євро щодо долара, якщо дивитися на позицію, яка була ще в кінці літа цього року.

«Це 10% просідання означає можливий удар по українській економіці в розмірі потенційної втрати 2% нашого ВВП. Це серйозний удар. У річному обчисленні може бути мінус 2% за рахунок просідання євро. 40% експорту реалізується на території ЄС, тому це просідання вкрай негативно», - пояснив він.

Як повідомлялося, в понеділок, 5 грудня, євро просів до найнижчого рівня з березня 2015 року. Все сталося після того, як прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці оголосив про намір піти у відставку через поазку на референдумі про конституційну реформу.

Євро впав на 1,1% до $1,0548 за станом на 1:36 дня в Токіо після падіння на цілих 1,5% до $1,0506, що стало найнижчим курсом з 16 березня 2015 року.

Наталія Лілова

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Місячний день сьогодні 3 грудня 2023 року
Місячний день сьогодні 3 грудня 2023 року
Місячний календар — найкращий помічник на шляху до досягнення цілей Поради астрологів допоможуть вам сьогодні ....
Гороскоп на 3 грудня 2023 року від Павла Глоби
Гороскоп на 3 грудня 2023 року від Павла Глоби
На календарі неділя, 3 грудня 2023 року Це буде особливим для багатьох знаків Зодіаку, каже відомий астролог П....
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Для всіх знаків зодіаку День підходить для довгострокового планування та наведення порядку у справах
Гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня – 19 квітня) Сьогодні ваша енергія на висоті Можливо, ви знайдете вирішення якогось склад....
Любовний гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія привертатиме увагу оточуючих У коханні будьте відкрити....
більше матеріалів
/-0,23462581634521-/ /-pc-/
Top