counter

Скільки заробили і скільки видобули газу найбільші компанії України - рейтинг


Переглядів: 925


Скільки заробили і скільки видобули газу найбільші компанії України - рейтинг

20 найприбутковіших газодобувних компаній України в 2015 році заробили в загальній сумі 4,5 млрд гривень. Про це свідчать дані аналітичного огляду ринку природного газу в Україні, який підготувала компанія Alliance Capital Management.

Україна щорічно видобуває 2% своїх розвіданих запасів, але проблема в тому, що наші родовища газу маленькі і належать до категорії важковидобувних, тобто залягають на великих глибинах.

Підвищення ж глибини буріння як на існуючих, так і на нових родовищах створює технологічні труднощі і вимагає значних додаткових капіталовкладень.

Загалом же розвіданих запасів газу - 924 млрд куб. м, а сумарних потенційних ресурсів - 5,6 трлн куб. м.

Загальні цифри

Минулого року Україна скоротила видобуток газу на 1,4% (на 0,274 млрд куб. м) у порівнянні з 2014 роком - до 19,896 млрд куб. м. Гірше цих показників були лише цифри в 2009 році, коли видобуток газу впав на 5,3%. Основна частка падіння припадає на підприємства, що входять до НАК «Нафтогаз України», які скоротили видобуток на 4,9% (на 0,823 млрд куб. м) - до 16,032 млрд куб. м.

Експерти вважають, що одна головних причин цього - корпоративний конфлікт між акціонерами компанії «Укрнафта» і НАК «Нафтогаз України». Резонансний публічний конфлікт спричинив за собою істотне зменшення інвестицій у видобуток газу, і як результат - минулого року обсяги виробництва у компанії знизилися на 13,6%, або 237 млн ​​кубометрів.

Але святе місце порожнім не буває, так що приватні газовидобувні компанії, навпаки - збільшили обсяги виробництва на 16,4% (на 0,549 млрд куб. м), до 3,864 млрд куб. м. Вперше в історії частка приватних компаній перевищила 19% в загальному обсязі виробництва в країні.

Топ-5 найуспішніших газовиків

Отже - найприбутковіші  підприємства газодобувної галузі України в 2015 році. В цілому в рейтинг увійшло 31 підприємство газової промисловості.

Найприбутковішою компанією галузі стала компанія «Нафтогазвидобування», що входить до групи «ДТЕК Нафтогаз». Прибуток компанії в 2015 році склав 5 043 500 тис. грн, а чистий прибуток 1 923 562 тис. грн. «Нафтогазвидобування» розробляє Семиренківське і Мачуське родовища, розташовані в Полтавській області. У 2015 році компанія видобула 1 304,645 млн куб. м газу і 45,319 тис. тонн газового конденсату. А в першому півріччі 2016 року підприємство збільшило видобуток газу на + 40%. Подібний підйом виробничих показників став можливим завдяки значним інвестиціям безпосередньо у видобуток газу, зокрема і в буріння надглибоких свердловин.

Друге місце належить найбільшій газодобувній компанії України - «Укргазвидобування». Дохід компанії склав 21 952 760 тис. грн, а чистий прибуток - 660 998 тис. грн. Проте обсяг виробництва газу державною компанією «Укргазвидобування» минулого рокускоротився на 4%. Керівництво держкомпанії пояснило зниження низькими цінами, за якими компанії доводиться продавати газ для потреб населення, а також тим, що основні родовища компанії сильно виснажені.

На третьому місці за розміром чистого прибутку перебуває компанія «Природні ресурси», що входить до групи Geo Alliance. В цілому група працює на 16 ліцензійних ділянках в семи областях, переважно в Дніпровсько-Дністровському басейні. Дохід компанії в минулому році склав 1 817 720 тис. грн, а чистий прибуток - 633 396 тис. грн.

На четвертому місці - «Укрнафтобуріння» (входить до групи Приват). Розробляє Сахалінське газоконденсатне родовище в Харківській області. Її дохід у 2015 році склав 2 105 958 тис. грн, а чистий прибуток 485 000 тис. грн.

Замикає п`ятірку лідерів - «Полтавська газонафтова компанія», якою володіє британська компанія JKX Oil & Gas. Дохід компанії склав 1 582 561 тис. грн, а чистий прибуток 278 342 тис. грн. Через брак інвестицій і виснаженість родовищ «Полтавська газонафтова компанія» в останні роки стабільно знижує виробничі показники. Компанія з кінця квітня поточного року почала імпортувати природний газ з Європи. Невеликі обсяги газу компанія продовжила імпортувати в травні і червні. В цілому, станом на кінець червня, «Полтавська газонафтова компанія» імпортувала в Україну 2 млн куб м газу.

 

газ, видобуток, рейтинг, компанії, Україна


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів
/-0,39367508888245-/ /-pc-/
Top