counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Листопада
29 Листопада
Всі новини...

Як створювалася «Група-14»


Переглядів: 32


Як створювалася «Група-14»

Свого часу один зі старожилів української політики негласно ділився з журналістами тонкощами, як звести нанівець гучні скандали: «Все дуже просто. У Верховній Раді слід створити тематичну спеціальну тимчасову комісію. Депутати, котрі будуть входити до неї, заговорять будь-яку проблему або доведуть її до абсурду».

Дивлячись на те, як народні депутати створюють робочу групу з розслідування фактів корупції в Кабміні Арсенія Яценюка, розумієш, що Верховна Рада восьмого скликання оновилася наполовину, але принципи роботи залишилися тими, що і були раніше.

Розсварилися на старті

10 квітня за рекомендацією народних депутатів Верховна Рада проголосувала за створення робочої групи з вивчення фактів корупції на державних підприємствах при заступництві прем'єра Арсенія Яценюка, які раніше озвучив екс-глава Державної фінансової інспекції Микола Гордієнко. Парламентарі домовилися, що до цієї групи увійдуть 14 осіб: 7 представників Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, 7 — від Антикорупційного комітету Ради. І на стадії, кого ж делегувати в робочу групу, парламентарі посварилися вщент.

«Комітет із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності делегував нардепів: Миколу Паламарчука ("Блок Петра Порошенка "), Ігоря Мосійчука (Радикальна партія), Павла Костенка ("Самопоміч"), Антона Геращенка ("Народний фронт"), Владислава Бухарєва ("Батьківщина" ), Якова Безбаха (позафракційний) та Ігоря Котвицького ("Народний фронт"). Від нашого комітету попередньо було домовлено: Борислав Береза ​​(позафракційний), Ігор Попов (Радикальна партія), Віктор Чумак (БПП), Дмитро Добродомов (БПП), Олег Осуховський (позафракційний), Іван Мельничук (БПП), Володимир Парасюк (позафракційний)» , — озвучив прізвища кандидатів представник секретаріату Комітету з питань протидії корупції.

І почалося... Представники «Народного фронту» Юрій Тимошенко, Юрій Савчук та Костянтин Матейченко почали голосно заявляти, що теж хочуть бути серед представників робочої групи. Тягнув руку, висловлюючи таким чином своє бажання вивчати корупцію в Кабміні, і Ігор Луценко («Батьківщина»). «Так, у нас одинадцять охочих на сім місць. Давайте влаштуємо рейтингове голосування», — запропонував глава Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв.

«Ні, я не буду голосувати. Не буду проти когось голосувати — я всіх люблю і поважаю», — забракував цю ідею народний депутат Володимир Парасюк.

«Я перепрошую, але позафракційні не мають представництва в комітетах, також вони не мають представництва в робочих групах. Моя пропозиція, що замість Володимира Парасюка повинен бути Ігор Луценко», — вставив свої п'ять копійок народний депутат Сергій Лещенко, тим самим підлив олії у вогонь дискусії, що розгорається.

«Сергій, я готовий поступитися Вам місцем, щоб Ви, крім Коломойського, ще кимось іншим зайнялися, а то Ваша діяльність схожа на замовлення. Я нічого не маю проти і коли своє прізвище почув, то трохи здивувався, я тільки за те, щоб ми всі входили в цю групу», — парирував Парасюк.

«Ні, я не буду брати участі в цьому фарсі. Висновки цієї групи вже очевидні. Беру самовідвід», — розлютився позафракційний депутат Борислав Береза, який у цей час вів дискусію з «фронтовиками», які захищали прем'єра Арсенія Яценюка. Після цих слів покинув засідання комітету, голосно грюкнувши дверима.

Поривався піти і ображений Парасюк. «Викресліть мене. Я не буду ходити на засідання цієї групи», — емоційно вторив молодий депутат.

Далі емоції окремих парламентарів переросли у лайку з використанням ненормативної лексики, із закликами «вийдемо в коридор – поговоримо»... Який результат?

«Пропоную такий склад нашої сімки: Борислав Береза ​​(позафракційний), Ігор Попов (Радикальна партія), Костянтин Матейченко («Народний фронт»), Дмитро Добродомов (БПП), Олег Осуховський (позафракційний), Іван Мельничук (БПП), Володимир Парасюк (позафракційний)», — заявив Єгор Соболєв і знайшов підтримку серед присутніх депутатів.

До слова, з 14 представників робочої групи 2 без вищої освіти: Володимир Парасюк та Ігор Мосійчук. У цьому світлі дуже парадоксально виглядають слова лідера фракції БПП Юрія Луценка про те, що відмінність робочої групи від тимчасової спеціальної комісії в тому, що до неї увійдуть не популісти, а виключно професіонали.

Емоції охололи. Оптимізму мало

«Навіщо треба було включати Березу, якщо він узяв самовідвід?» — запитала «Аналітична служба новин» (АСН) Єгора Соболєва.

«Береза ​​охолоне. І буде працювати », — відповів Соболєв. І дійсно, Борислав відійшов дуже швидко. Буквально після закінчення засідання парламентського комітету Береза ​​написав на своїй сторінці у Facebook, що він відмовляється від самовідводу. Мовляв, помінялись обставини. «Незважаючи на те що Дмитро Добродомов запропонував мені очолити цю робочу групу, я розумію, що її робота буде саботуватися і розслідування буде зірвано. З робочої групи роблять порожній звук і фарс. За будь-яку ціну намагаються відбілити прем'єра. Правдиве і чесне розслідування цих людей не цікавить. На таких умовах я в цьому брати участі не має наміру. Результат її роботи відомий заздалегідь, — написав Береза ​​і вже в наступному реченні повідомив, що залишається. — Ми залишилися в робочій групі. Від НФ («Народного фронту») тільки одна людина. Але головне тепер — продовжити термін роботи групи і мінімізувати протидію від усіх тих сил, які не зацікавлені у дієвій роботі нашої групи. Бій триває!»

Задній хід включив і Парасюк. «На перше засідання групи піду, подивлюся. Якщо коефіцієнт корисності буде хоча б 60%, продовжу роботу в ній», — сказав АСН Володимир Парасюк.

Перше засідання робочої групи попередньо заплановано на вівторок, 21 квітня. Очікується, що на ньому будуть вирішуватися суто процедурні питання: обрання голови, можливість збільшення представництва комітетів з 7 до 11 осіб, продовження термінів для надання підсумків діяльності комісії.

«До 7 травня, за півтора тижня нереально вивчити всі матеріали справи, заслухати головних фігурантів», — підсумував АСН народний депутат Дмитро Добродомов.

Засідати робоча група має намір під чуйним поглядом телекамер. Так що українці мають можливість побачити ще кілька серій політичного серіалу «Перемогти корупцію в Кабміні».

 

 

Олена Галаджій, АСН

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
1 грудня приказка про те, що щастя любові в дії, як ніколи актуальна Відносини завтра поставлені під сумнів ли....
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Коли день не вдається з самого ранку, іноді винні ми самі, так як ще ввечері притягли в своє життя негатив Вия....
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
«Я не довіряю людям, яким не подобаються собаки, але я довіряю собакам, якщо їм не подобається якась людина» —....
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Астрологія – це ціла наука, яка визначає особистість людини, її характер і особливі риси Але мало кому відомий....
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Ці люди більш схильні залишатися вдома і дивитися на екран телевізора або комп'ютера, а не тусити з друзями Їм....
більше матеріалів
/-0,26196694374084-/ /-pc-/
Top