counter

Рокіровка в Адміністрації Президента: навіщо на Банкову повертається Ігор Райнін


Переглядів: 127


Рокіровка в Адміністрації Президента: навіщо на Банкову повертається Ігор Райнін

Останній понеділок літа ознаменувався кадровою ротацією в Адміністрації Президента (АП). 29 серпня Президент України Петро Порошенко оголосив про відставку Бориса Ложкіна з посади глави АП. На його посаду був призначений близький до Ложкіна голова Харківської обласної державної адміністрації (ОДА) Ігор Райнін.

Про те, що Ложкін подає у відставку, стало відомо давно. Кадрова ротація анонсувалася у ряді ЗМІ з посиланням на «високопоставлене джерело в АП» ще за тиждень до офіційної заяви глави держави. Це ж джерело назвало і наступника Ложкіна - 43-річного Ігоря Райніна, губернатора Харківщини.

«Східний» господар

Президент Порошенко, представляючи нового голову своєї адміністрації, акцентував увагу на тому, що Райнін - представник східної області України. Не секрет, що прифронтова Харківська область перебуває в зоні ризику через велику кількість антиукраїнськи налаштованих жителів, кордони з зоною АТО і з країною-агресором Росією.

«Харківська область є прифронтовою і складною. І її керівництво змогло зробити її ефективною, найкращою з усіх областей України. Це великий досвід і це великий результат, який, я думаю, можна ставити за приклад іншим губернаторам», - оцінив досягнення Райніна вже колишній голова АП Борис Ложкін.

За словами Порошенка, Райнін зробив неможливе для Харківської області - «як у політичній площині, так і в менеджерській, і в господарській».

Райнін народився у Харкові в 1943 році. Закінчив Харківський авіаційний інститут ім. Жуковського за фахом «інженер-механік». У 2000 році захистив диплом магістра державного управління в харківській філії Української академії державного управління при Президентові України. Потім у 2003 році отримав ступінь кандидата наук з державного управління.
У Харківську ОДА Ігор Райнін прийшов у 2001 році, до цього працював у бізнесі, керував низкою підприємств в Харківській області. Зокрема, обіймав керівні посади на харківських підприємствах «Агріс», Навчально-науково-виробничий центр «Охорона праці».

У 2010 році після приходу до влади Віктора Януковича і Партії регіонів Райнін покинув Харківську ОДА, зайнявся науковою та управлінською діяльністю в приватному секторі економіки. Був депутатом облради від опозиційної до «регіоналів» «Батьківщини».

Після Революції Гідності повернувся в Харківську обладміністрацію, де на той момент «на повні груди дихали» проросійські рухи. В ОДА на посаді першого заступника губернатора займався контролем роботи департаменту економіки і міжнародних відносин, департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону, департаменту соцзахисту населення, департаменту науки і освіти, департаменту АПК і низки інших.

На Банковій Райнін не нова особистість - з 17 листопада 2014 року він обіймав посаду заступника голови АП Бориса Ложкіна. У лютому 2015 року під час поїздки до Харкова Президент України доручив Райніну очолити одну з ключових областей на сході країни.

Операція «Врятувати Харків»

Головним завданням Ігоря Райніна на посаді губернатора Харківщини була нормалізація обстановки в області, що межує з лінією оборони, налагодження контакту з переселенцями з Донбасу, ослаблення антиукраїнської риторики серед місцевого населення, утримання ситуації в економіці. І з цим він впорався.

«Ігор Львович є одним із кращих губернаторів, і Харківщина з прифронтового регіону перетворилася на центр реформ та розвитку. Думаю, що той досвід, який був продемонстрований на Харківщині, буде поширений по всій країні», - сказав Порошенко під час призначення Райніна на пост голови АП.

У групі «Інформаційний опір» у понеділок також заявили, що Райніну в Харківській області вдалося реалізувати кілька принципових речей. Це безпека, політична стабільність і нормалізація економічної ситуації в регіоні.

Через рік після ввіреного йому такої складної ділянки роботи, як Харківщина, - в лютому 2016 року - видання «Слово і Діло» підвело підсумки роботи Ігоря Райніна на посаді очільника області. Райнін очолив рейтинг відповідальності серед усіх українських губернаторів: з 75 його обіцянок тільки одна отримала статус «не виконано». Водночас 57 ініціатив були втілені в життя.

Достижения Игоря Райнина

Досягнення Ігоря Райніна

Так, за останні два роки при Райніні в Харкові побудували станцію метро (19 серпня було відкрито 30-ту станцію метрополітену «Перемога»), відновлено роботу Харківської філармонії, відремонтовані лікарні, дороги. Також було відремонтовано аварійний міст в Барвінковому, відновити який люди просили близько 15 років.

«Ті, хто мав можливість бути в Харкові, на власні очі переконалися - кардинальні і карколомні зміни відбулися в Харківській області», - оцінив діяльність Порошенко, додавши, що харківський губернатор проявив себе як «ефективний менеджер, який використовує увесь свій досвід і в питанні проведення децентралізації».

Результати децентралізації відчули і громади області, які вже другий рік поспіль отримують значно більші кошти на свій розвиток. «За час його роботи вперше в історії Харківської області були перевиконані всі 34 місцевих бюджети», - зазначає «Слово і Діло». А за словами народного депутата Олега Березюка, Харків на сьогодні має вісім мільярдів, в порівнянні з двома-трьома раніше.

Нові «старі» завдання

Президент перед новим головою АП поставив чіткі завдання - боротьба з корупцією, реформа державної служби, питання інвестиційної діяльності, реформа сектора оборони.

Водночас Борису Ложкіну, який на посту голови АП не був помічений у навколоінвестиційній діяльності в інтересах держави, довірено управління Національної інвестиційної ради. У його планах зробити з України «Мекку для інвестицій», для чого він хоче залучити близько 200 млрд доларів інвестицій протягом 20 років, щоб забезпечити щорічне зростання ВВП на 6,5-9%.

На думку експертів «Інформаційного опору», для досягнення поставлених цілей Райнін і Ложкін при необхідності зможуть працювати в тандемі. Це підтверджують і джерела на Банковій: Райнін залишить собі заступником Ложкіна. З боку Ложкіна будуть зв'язки із західними партнерами, з боку Райніна - дисципліна і системний підхід.

Водночас, згідно із заявою керівника Центру військово-політичних досліджень Дмитра Тимчука, відмінне розуміння ситуації на сході України дасть Райніну можливість залучати більше уваги Банкової до прикордонних із Росією регіонів.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,37820982933044-/ /-pc-/
Top