counter
Стрічка новин
Вибрати все
20 Червня
19 Червня
Всі новини...

Знову турбулентність: 12 людей отримали травми на авіарейсі Qatar Airways з Дохи до Дубліна.


Переглядів: 18


Знову турбулентність: 12 людей отримали травми на авіарейсі Qatar Airways з Дохи до Дубліна.

Дванадцять людей, що летіли в неділю рейсом авіакомпанії Qatar Airways з Дохи до Дубліна, постраждали внаслідок потрапляння авіалайнера в зону сильної турбулентності над Туреччиною.

Це вже другий випадок сильної турбулентності за тиждень. За кілька днів до цього в результаті попадання в повітряну яму один з пасажирів літака, що летить в Сінгапур (73-річний британець) помер, а понад 100 осіб отримали серйозні травми.

Під час рейсу з Дохи до Дубліна травми різного ступеня тяжкості отримали шестеро пасажирів літака Boeing 787-9 Dreamliner і стільки ж членів екіпажу.

Відразу після посадки, близько полудня Гринвічем, у Дубліні рейс зустрічали пожежники, співробітники транспортної поліції та машини швидкої допомоги.

Вісім постраждалих довелося госпіталізувати.

Що таке турбулентність?

Ті з нас, кому доводиться літати часто, знайомі з тряскою, що виникає при попаданні літака до зони турбулентності. Літак при цьому не тільки трясеться, а й може за лічені секунди набрати або втратити кілька сотень метрів висоти.

Найчастіше турбулентність виникає в хмарах, де присутні висхідні та низхідні потоки повітря. Однак бувають і інші її типи: наприклад, хвильова турбулентність може виникнути, коли потоки повітря, стикаючись з перешкодою, наприклад, гірським хребтом, відбиваються від нього і формують повітряні хвилі схоже на морське.

Зони турбулентності формуються і за кормою лайнера, що летить, особливо великого, і попадання в них може закінчитися для літака, що летить слідом сумно — такі випадки траплялися. Саме тому авіадиспетчери стежать за тим, щоб між лайнерами завжди була достатня відстань, особливо на околицях аеропортів, де літаків багато і вони летять в одному напрямку.

Існує ще так звана «турбулентність ясного неба», яка виникає не в хмарах, а в чистому небі при гарній видимості, і виявити її метеолокатором на борту літака неможливо.

Цей тип турбулентності виникає в районах струминної течії — свого роду повітряної річки, зазвичай, на висоті 12-15 км. Різниця у швидкості цього потоку та навколишнього повітря може досягати 150 км на годину. Тертя між цими двома областями і викликає турбулентність.

Наскільки це небезпечно?

Сучасні лайнери спроектовані з розрахунком на турбулентність, і тому в переважній більшості випадків нічим небезпечніші, ніж неприємні відчуття для пасажирів та екіпажу, вона не загрожує — якщо, звичайно, ви пристебнуті до крісла.

Однак в екстремальних випадках сильні перепади тиску (у повітряних потоках, що більш швидко рухаються, тиск менший) і стрімке переміщення повітряних мас можуть становити небезпеку для структурної цілісності планера.

Щоправда, таке трапляється вкрай рідко, і в більшості випадків головна загроза тим, хто перебуває на борту — це різка тряска, що збиває з ніг будь-кого, хто не встиг пристебнутись ременем безпеки.

 


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 20 червня 2024 року від Анжели Перл для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 20 червня 2024 року від Анжели Перл для всіх знаків Зодіаку
Астролог Анжела Перл радить використати ранок 20 червня для творчих занять, оскільки саме в цей час вони будут....
Сон у ніч з 18 на 19 червня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 18 на 19 червня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
19 червня о 19:04 розпочнеться чотирнадцятий місячний день Місяць у фазі зростання
Гороскоп на 19 червня 2024 року від Павла Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 19 червня 2024 року від Павла Глоби для всіх знаків Зодіаку
Павло Глоба наголошує на важливості 19 червня 2024 року для продуктивної діяльності Це день, коли зосередження....
Гороскоп на 19 червня 2024 року від Анжели Перл
Гороскоп на 19 червня 2024 року від Анжели Перл
Знаки стихії Вогню Овен (21 березня — 19 квітня) Сьогодні сприятливий день для нових починань та реалізації д....
Гороскоп на 19 червня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 19 червня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Тамара Глоба у гороскопі на 19 червня 2024 року передбачила несподівані зміни для деяких знаків зодіаку У проф....
більше матеріалів
/-0,31514978408813-/ /-pc-/
Top