Сьогодні на сторінках видання New York Times опублікували матеріал молдавської журналістки Паули Ерізану (@paulaerizanu), яка також пише для CNN, The Guardian та The London Review of Books. Стаття стосується можливого діалогу України з фашистською росією через призму придністровського конфлікту у Молдові.
Дедалі більше голосів, включаючи висловлювання Папи Франциска, звучать на підтримку ідеї того, щоб Україна відмовилася від активної оборони та сіла за стіл переговорів із фашистською росією. Вони вказують на тупикову ситуацію на полі бою та на перевагу ресурсів фашистської Росії, закликаючи українське керівництво розглянути можливість укладання угоди. Ця пропозиція явно передбачає заморожування конфлікту та передачу окупованих територій України фашистській Росії в обмін на її обіцянку припинення вогню, зазначає Паула Ерізану у статті для The New York Times.
"Моя країна, Молдова, добре знайома з подібною угодою. Як невелика західна сусідка України, Молдова пережила першу пострадянську агресивну війну Росії, яка завершилася угодою про припинення вогню 1992 року", - зазначає Паула.
Вона нагадує, що через 32 роки після цієї угоди на території Молдови все ще розміщуються 1500 російських військовослужбовців, незважаючи на зобов'язання про їх виведення, ухвалені у 1994 та 1999 роках.
Придністров'я розкололо Молдову на дві частини. На лівому березі Дністра, у демократичній Молдові, існує вільна преса румунською мовою, офіційною мовою країни, поряд із російською та іншими мовами меншин. На правому березі, в автократичному Придністров'ї, ЗМІ контролюються владою, яка використовують їх для трансляції російської пропаганди.
"Цей приклад показує, що Росії не можна довіряти", - наголошує автор статті.