counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Травня
17 Травня
Всі новини...

Народні прикмети на 18 квітня 2024 року. Яке церковне свято святкують в Україні


Переглядів: 12


Народні прикмети на 18 квітня 2024 року. Яке церковне свято святкують в Україні

18 квітня за новим церковним календарем (1 травня за старим) православні віруючі згадують преподобного Іоанна Солунського та святителя Косму.

Історія святого Іоанна та його боротьба з іконоборством відображає значимість, яку ікони мали для тогочасної християнської віри. Народившись наприкінці VIII століття, Іоанн став учнем преподобного Григорія Декаполита і прийняв чернечий постриг у Солунському монастирі.

У період гонінь на християн, проведених імператором Левом Вірменином, Іоанн, разом із Григорієм Декаполитом та Йосипом Піснописцем, вирушив до Константинополя. Там вони зіткнулися з іконоборчою єрессю, яка відкидала шанування ікон і переслідувала тих, хто дотримувався цієї практики. Незважаючи на переслідування, вони протягом кількох років проповідували шанування ікон і виборювали збереження святих образів.

Після смерті Григорія Декаполита у 820 році Іван продовжував свою боротьбу, проте незабаром і сам помер. Йосип Піснописець переніс їхні мощі до церкви святителя Миколи Чудотворця, яку сам же й збудував. Ця подія підкреслює важливість їхньої діяльності та закликає до поваги до їхньої пам'яті.

Святитель Косма, який жив у IX столітті, вирізнявся рішучістю захищати християнську віру від іконоборців, які переслідували християн і вимагали вилучення з храмів святих ікон. Молодий Косма вступив у монаше братство і прийняв чернечий постриг. Згодом його висвятили на сан єпископа Халкідонського.

Коли імператор Лев Вірменин видав указ про видалення ікон із храмів, святитель Косма не підкорився цьому указу, обстоюючи шанування святих образів. За це його вигнали з кафедри і відправили на заслання. Пізніше імператор спробував повернути єпископа, сподіваючись на його згоду з іконоборчою політикою, але Косма відмовився змінити свої переконання.

Разом зі своїм помічником, преподобним Оксентієм, святитель Косма продовжував відстоювати шанування ікон, незважаючи на гоніння та переслідування. Однак постійні напружені обставини сильно підірвали здоров'я єпископа, і він помер 816 року. Його життя і діяння є прикладом вірності принципам християнської віри та боротьбі за святиню ікон.

Свято 18 квітня за старим стилем - день пам'яті мучеників Агафопода, диякона, Феодула, читця, і що з ними.

18 квітня за народним календарем - Федулів день, Федул-Ветреник, Федора-Ветрониця.

Вважалося, що саме з цього дня починають дмухати теплі весняні вітри. Вірили, що разом з ними прилітають цвіркуни та розселяються городами. А наші пращури виставляли зимові віконні рами.

За старих часів вірили, що вікно людини пов'язує з Богом, миром духів, стихіями та небесними світилами. Щоб у будинок через вікно не проникла нечиста сила, на рамах крейдою чи вугіллям креслили хрести, або встромляли в них зламані голки.

Вікна пов'язували зі світом предків. Після смерті людини і під час поминок за вікно вивішували рушник, щоб душею могла спуститися або піднятися до поминального столу. На підвіконня ставили миску з водою, щоб душа покійного могла обмитися перед тим, як відлітати з дому.

У вікно не можна було начхати, кидати сміття, виливати помиї, бо там стояв ангел Господній. Жебраки, як люди позбавлені щастя і тим самим відзначені Господом, милости завжди просили під вікнами: селяни їх сприймали як посланців з небес.

На Федула обов'язково відчиняли вікна і замовляли хату від нечистої сили, гнилих вітрів та переполоху. Переполох – це переляк та хвороба від нього.

Біля дня Федула біля лосів народжуються руді лосяти, прокидаються сонечка, починають літати метелики-кропивниці, птахи в'ють гнізд, зацвітає мати-й-мачуха.

18 квітня не можна вдаватися до сексуальних забав, зловживати алкогольними напоями та влаштовувати веселощі.

Під забороною будь-яка важка фізична робота та рукоділля.

Не можна перебувати в будинку з брудними вікнами. Вимийте їх гарненько, тоді збережіть сприятливу атмосферу у своїй оселі і позбавтеся темних сил, що ховаються по кутках.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп від Анжели Перл на 18 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку.
Гороскоп від Анжели Перл на 18 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку.
Анжела Перл зазначила, що 18 травня 2024 року буде досить продуктивним днем Цього дня можливе досягнення перши....
Гороскоп від Павла Глоби на 18 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп від Павла Глоби на 18 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Субота, 18 травня 2024 року, згідно з гороскопом від Павла Глоби, обіцяє стати непростим днем ​​для всіх знакі....
Гороскоп на 18 травня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 18 травня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
У гороскопі на 18 травня 2024 року Тамара Глоба віщує день, який, хоч і легкий, але водночас вельми небезпечни....
Гороскоп на 18 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 18 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні Овнам варто бути обережними у прийнятті рішень Намагайтеся уважно з....
Любовний гороскоп на 18 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 18 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваші пристрасні ідеї та бажання можуть бути особливо привабливими д....
більше матеріалів
/-0,28993892669678-/ /-pc-/
Top