counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Травня
29 Травня
28 Травня
Всі новини...

Як європейський бізнес допомагає Росії будувати кораблі, що стають цілями України


Переглядів: 12


Як європейський бізнес допомагає Росії будувати кораблі, що стають цілями України

Російські військові верфі, які перебувають під міжнародними санкціями, отримують деталі з європейських країн за допомогою фірм з Хорватії та Італії, з'ясувала Російська служба ВВС.

Ці верфі будують, зокрема, кораблі для російського військового флоту, деякі з яких були помічені у війні з Україною.

У грудні 2023 року президент Росії Володимир Путін прибув на "Північну верф" у Санкт-Петербурзі, щоб підняти прапор на трьох нових кораблях флоту. Серед інших на воду спускали малий ракетний корабель "Наро-Фомінськ".

Путін тоді заявив, що кораблі такого типу раніше "завдавали ударів по позиціях бойовиків у Сирії" з акваторії Каспійського моря, а зараз б'ють крилатими ракетами по Україні.

Відзначив він і колектив Зеленодольської верфі у Татарстані. Цей завод - не найбільша в Росії верф, але він є частиною російського військово-промислового комплексу і будує в тому числі військові кораблі.

Серед продукції військового призначення, яка вказана в онлайн-каталозі заводу, патрульні кораблі проєкту №22160.

Один із них — той самий "Сергій Котов", який у березні потопили українські безекіпажні катери. Щоправда, фізично "Котов" збудували на заводі в Керчі, але проєкт розробляли на Зеленодольському заводі і там його вважають своєю продукцією.

Саме Зеленодольський завод (тут і далі – за митними даними з бази Import Genius) у 2017 році закупив для "Котова" втулки для болтів та пристрій для упорскування забортної води (це частина системи охолодження двигуна) у нідерландського виробника Discom.

Ще один корабель, повністю збудований на Зеленодольському заводі, — ракетний катер на повітряній подушці "Самум". Він також бере участь у війні з Україною, був атакований та пошкоджений біля берегів Криму в середині вересня 2023 року, але не затонув.

На цих військових кораблях використовуються деталі, зроблені в ЄС - попри санкції, які наклали на Зеленодольську верф у березні 2019 року.

Тоді Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США внесло верф до списку санкцій у зв'язку з "невиправданою атакою на українські кораблі в Керченській протоці" 25 листопада 2018 року, коли українські кораблі, які переходили з Одеси до Маріуполя, силою захопили російські війська.

Ще раніше, 2014 року, з верф'ю відмовився співпрацювати MTU — німецький виробник двигунів для малих ракетних кораблів проєкту 21631 Буян-М.

Ці кораблі входять до складу Каспійської флотилії, Балтійського та Чорноморського флотів. У грудні 2023 року корабель "Наро-Фомінськ" цього проєкту спускали на воду в присутності Володимира Путіна.

Але завод все ж таки знайшов рішення, і постачання деталей тривали в 2020 і в 2021 роках — просто не безпосередньо, а через схеми з посередниками, наприклад, на замовлення підприємства "Морські пропульсивні системи".

Ця компанія виробляє, серед іншого, власні двигуни для суден та кораблів, а також займається постачанням обладнання з-за кордону. Про співробітництво компанії з ВМФ у Росії неодноразово писали у відкритих джерелах.

Так у квітні 2019 року до Ленінградської області приїхав вантаж від зареєстрованої в Латвії Marine systems SIA. Компанія привезла обладнання від датських, німецьких та нідерландських виробників для встановлення на ракетних кораблях проєкту "Буян-М".

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну верф практично відразу потрапила під санкції ЄС — у березні 2022 року.

Але завод продовжив закуповувати обладнання у Євросоюзі та США. Це стало можливим завдяки поставкам через фірми-посередники, деякими з яких підсанкційна верф володіє спільно з партнерами з Євросоюзу.

Самі виробники обладнання часто не мають даних, хто є кінцевим одержувачем товару, і не завжди можуть переконатися, що обладнання не потрапить на підсанкційні підприємства.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 30 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 30 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні Овни можуть відчути приплив енергії та мотивації Використовуйте цей....
Любовний гороскоп на 30 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 30 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ви можете відчути приплив енергії та бажання діяти Виявіть ініціати....
Сон в ночь с 29 на 30 мая 2024 года: толкование по лунному календарю
Сон в ночь с 29 на 30 мая 2024 года: толкование по лунному календарю
30 травня о 1:42 розпочнеться 22-й місячний день Фаза Місяця – спадна
Гороскоп на 30 травня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 30 травня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Астрологічний прогноз на 30 травня 2024 обіцяє унікальний досвід для всіх знаків зодіаку Згідно з астрологами,....
Гороскоп на 29 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 29 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні Овни можуть відчути потребу в дії та русі Використовуйте свою енерг....
Любовний гороскоп на 29 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 29 травня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваші почуття можуть бути особливо сильними, і ви будете готові висл....
Кого зі знаків Зодіаку найлегше приворожити
Кого зі знаків Зодіаку найлегше приворожити
У сучасному світі, в якому, здається, не залишилося нерозгаданий таємниць, вплив магії сприймається як архаїзм....
більше матеріалів
/-0,27578091621399-/ /-pc-/
Top