На тілі існує безліч акупунктурних точок, кожна з яких пов'язана з певним органом. Впливаючи на ці точки, можна зміцнити своє здоров'я, діагностувати захворювання та швидше позбутися захворювань.
Акупунктурний масаж — справа досить копітка і потребує серйозного підходу. Для того щоб впливати на організм через точки, потрібно знати не тільки, які з них відповідають за той чи інший орган, але і виконувати правильну техніку масажу. Пропонуємо вам почати з найпростіших і технік акупунктурного масажу рук.
Для того, щоб знизити апетит, потрібно масажувати кінчики мізинців перед їжею (бажано до 12 години). Чоловікам до обіду слід масажувати кінчик мізинця проти годинникової стрілки після обіду — за годинниковою. Жінкам — навпаки.
При захворюваннях печінки рекомендується щоденний масаж кінчиків вказівних пальців. Процедура має тривати 2-3 хвилини. Китайські лікарі використовували пальці як для лікування, а й у діагностики хвороби печінки. Для цього необхідно напружити всі пальці та зігнути лише вказівний. Якщо решта пальців не зігнулася слідом, то з печінкою все гаразд. Якщо вони зігнулися, то варто перевірити стан цього органу.
Нежить швидко минає, якщо до середини верхньої фаланги великого пальця лівої руки пластиром прикріпити зерно гречки або горошину. Періодично потрібно натискати на це місце. Цей спосіб швидко позбавить нежиті.
При болях у колінних суглобах або постійному хрускоті в цьому місці та відсутності гнучкості застосовується масаж середніх суглобів безіменного та середнього пальців.
Якщо ви хочете зняти втому та стрес, то потрібно вказівним і великим пальцями правої руки масажувати мізинець лівої руки. Починати масаж слід з кінчика пальця, поступово опускаючись до його основи.
Загальнозміцнюючий масаж, який допомагає як проти втоми та стресу, так і просто сприяє оздоровленню — масаж великих пальців рук від кінчика пальця до його основи.