Аналітики зазначають, що високопосадовці на болотах, включаючи їх плешивого ватажка, виявляють непослідовність у своїй риториці щодо подій у ТЦ "Крокус Сіті Холл". Це свідчить про те, що у Кремлі не сформувалася єдина стратегія щодо обговорення цього інциденту. Це може бути пов'язано з тим, що російська еліта зазнала шоку від наслідків атаки та її непередбачених наслідків.
Плешивий та інші чиновники не змогли повністю виробити єдиний наратив щодо нападу на ТЦ через провали у розвідувальній та правоохоронній діяльності. Незважаючи на твердження про зв'язки України з терактом, необхідність узгодження інформаційних операцій із реальністю викликає труднощі.
"23 березня у своєму зверненні після теракту диктатор прямо заявив, що нападники пов'язані з Україною. Однак під час виступу на колегії Генпрокуратури РФ 26 березня він згадав про напад на "Крокус", закликавши слідчих встановити всі факти у справі, але не звинувачуючи прямо або побічно Україну в цьому нападі", - пояснюють аналітики.
Путін, котрий згадав зв'язок нападу з Україною в одному виступі, в іншому не прямо звинуватив Україну, закликаючи слідчих встановити всі факти справи. Ця зміна риторики суперечить попереднім звинуваченням. Аналітики вважають, що такі коливання свідчать про невизначеність у Кремлі щодо того, як обговорювати атаку, особливо у світлі її несподіваних наслідків.
"Коливання Путіна між прямим звинуваченням України в один день і уникненням цього питання наступного дня свідчить про те, що Кремль ще не виробив шаблонної лінії щодо того, як обговорювати атаку, ймовірно, частково внаслідок шоку, який зазнала російська еліта після її наслідків", - вважають у ISW.
Деякі чиновники продовжують підтримувати непідтверджений наратив про причетність України до теракту, хоча визнають, що російській владі поки що не вистачає критично важливої інформації про те, що сталося.