counter

ЗСУ спростовує заяву NYT про сотні взятих у полон під час відступу з Авдіївки


Переглядів: 21


ЗСУ спростовує заяву NYT про сотні взятих у полон під час відступу з Авдіївки

Газета New York Times повідомляє, посилаючись на три анонімні джерела, близькі до ситуації, що під час відступу Збройних Сил України (ЗСУ) з Авдіївки, до тисячі українських військових могли потрапити в полон. Цю інформацію підтверджують як самі військові, і західні чиновники. Однак офіційні представники ЗСУ категорично заперечують таку можливість.

Стаття, опублікована 20 лютого, стверджує, що від 850 до 1000 солдатів могли опинитися в полоні або вважатися зниклими безвісти. Два військові, знайомі з відступом, оцінюють це число, посилаючись на дані від 850 до 1000 осіб. Західні офіційні особи, за словами New York Times, підтвердили, що цей діапазон видається точним.

Представник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Ліховий у коментарі Українській службі Бі-бі-сі спростував цю інформацію, заявивши, що New York Times поширює російські наративи. Він підкреслив, що в ході останнього етапу операції в Авдіївці деякі українські військовослужбовці справді опинилися в полоні, але їхня кількість не настільки значна, як стверджує NYT.

Лиховий назвав цю інформацію частиною "інформаційної агресії", яка застосовується Росією поряд із військовими діями. Він підкреслив, що заяви про сотні та тисячі полонених є дезінформацією, повністю не підтвердженою.

Також він зазначив, що в полон потрапили не лише українські військові, а й російські солдати.

Що пише NYT

Стаття NYT цитує західних чиновників, які вважають, що відхід українських військ був погано спланованим та хаотичним. Інтерв'ю з солдатами, які отримали журналісти видання підтверджують, що українські війська не були готові до швидкого просування російських військ в Авдіївці минулого тижня. Уповільнити просування росіян не вдалося, незважаючи на залучення для забезпечення відходу  сили спецоперації та елітну Третю окрему десантно-штурмову бригаду і не всі українські солдати змогли залишити місто.

«Хаотичний відступ не є неминучим. Відвести війська без значних втрат складно, але можливо, якщо це робити в рамках свідомої, неквапливої операції, вважають американські стратеги, — пише видання.

На їхню думку, Україна надто довго чекала, щоб розпочати відступ в Авдіївці.

Основними причинами хаотичного відступу стали проблеми зі зв'язком, стверджують співрозмовники видання. За їхніми словами журналісти NYT припустили, що деякі підрозділи відступили раніше, ніж інші дізналися про відступ. Це поставило залишені частини під загрозу оточення росіянами.

Що кажуть українські військові

Українські військові, зокрема заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Родіон Кудряшов в інтерв'ю Українській службі Бі-бі-сі, називають відступ успішним і "одним з найкращих маневрів у військовому мистецтві". Кудряшов підкреслив, що хоча відступ був важким, завдяки вдалому плануванню та якісній роботі військових, вони змогли уникнути оточення та запобігти замиканню кільця росіянами.

Заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Родіон Кудряшов пояснив, що бригада була направлена під Авдіївку на останньому етапі, коли українським силам була потрібна негайна підтримка, включаючи допомогу у можливому відступі.

Кудряшов наголосив на важких умовах, у яких відбувався відступ. Співвідношення сил із противником становило 1 до 11, боєприпасів не вистачало, російські сили скидали керовані авіабомби, які спалювали все довкола.

У деяких випадках бійці Третьої бригади вели бої на 360 градусів, розповів військовий. Однак, незважаючи на фактичне оточення деяких українських підрозділів, російським військам не вдалося повністю замкнути обручку.

Ці дані наголошують на складностях, з якими зіткнулися українські війська в процесі відступу, і при цьому вони змогли зберегти деякі позиції та запобігти повному оточенню з боку російських сил.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів
/-0,32311415672302-/ /-pc-/
Top