counter

Як навчитися фокусувати увагу: 6 простих методик та порад


Переглядів: 8


Як навчитися фокусувати увагу: 6 простих методик та порад

Часом буває так, що нам потрібно працювати, але ми не можемо сконцентруватися на процесі. Увага йде то в один, то в інший бік і не фокусується на справах. Декілька простих методик допоможуть вам зосередитися у скрутну хвилину.

Навіть найприємніша робота може набриднути або змусити нас втомитися. Намагайтеся правильно відпочивати, щоб втома не призводила до зниження продуктивності та уваги. Це найголовніше правило для підтримки сильної енергетики.

Практикуйте дихальні вправи

Здебільшого неможливість сфокусуватися на чомусь одному пов'язана із занепокоєнням. У стані навіть невеликої нервової напруги втрачається можливість мислити на 100% ефективно.

У зв'язку з цим варто навчитися найпростішої дихальної практики. Вона заснована на повільному вдиху та видиху. Також посилити цю методику можна, заплющивши очі і представивши себе в космосі, горах, океані. Це має бути якесь спокійне місце без людей. По суті, виходить симбіоз дихальної практики та медитації. Дихайте повільно, рахуючи кожен вдих. Дорахуйте до десяти, щоб повернути концентрацію.

Якщо ви хочете заглибитися в такий стан і швидко зняти стрес, скористайтеся спеціальною медитацією на розслаблення. Вона допоможе сфокусуватися на роботі та справах, забувши про зайві неприємні думки.

Змінюйте обстановку

Дуже часто концентрація втрачається, коли ми робимо те саме протягом тривалого часу. Якщо ви у задушливому офісі, влаштуйте собі прогулянку навколо будинку. Просто вийдіть та погуляйте, подихайте повітрям. Це поверне вам сили, енергію. У поєднанні з дихальними практиками ефект буде ще позитивнішим.

Якщо ви, навпаки, перебуваєте у постійній фізичній напрузі, то корисно буде сісти та відпочити, розслабити тіло. Усім, хто постійно спілкується з людьми, корисно буде побути на самоті і, навпаки, усім, хто працює на самоті весь день, часом варто зателефонувати комусь або побалакати наживо. Коли ви повернетеся до роботи, то помітите, що ваша продуктивність знову зросла, як і концентрація уваги.

Плануйте роботу на певний час

На кожне завдання потрібно відводити певну кількість часу. Коли ми знаходимося в певних рамках, нам складніше відволіктися на щось стороннє. Як кажуть, «справі — час, а втіху — час».

Не формуйте спокуси

Відкладіть телефон, не перевіряйте пошту та стрічку новин у соціальній мережі до перерви. Прокрастинація — найстрашніший ворог продуктивності. Якщо ви хочете бути повністю сконцентрованими протягом тривалого часу, це, мабуть, одна з найкорисніших порад.

Ставте основне завдання на даний момент

Дослідження показують: якщо людина займається тим, чим їй заманеться, вона не може довго утримувати увагу на чомусь одному. Якщо у вас справді повна свобода дій, створіть собі список завдань.

Наприклад, вранці потрібно перевірити всю пошту, що входить, і відповісти на листи клієнтів, домовитися про зустрічі і скласти план на наступний тиждень. Багато хто береться за щось, не завершує це і починає займатися чимось іншим. Це докорінно неправильно. Намагайтеся братися за одну справу, повністю її завершувати, а потім переходити до наступного. Так ваша мотивація зростатиме, а слідом за нею зміцниться і концентрація, тому що думки про виконане завдання більше вас не турбуватимуть. Якщо ви пишете статті, пишіть по одній за один раз. Якщо ви робите прибирання в будинку, то розбийте його на етапи або забирайтеся по черзі в кожній кімнаті.

Працюйте під музику

Вчені досить давно з'ясували, що спокійна та ненав'язлива музика позитивно впливає на роботу мозку. Півкулі починають швидше обмінюватися імпульсами, нейрони стають активнішими. Це означає, що під час якоїсь важливої ​​справи чи на роботі важливо слухати музику, якщо це, звичайно, можливо. Монотонна інтелектуальна праця стає вкрай продуктивною, але найголовніше — це те, що ваша увага не буде розсіюватися. Ви швидко досягнете стану потоку та збережете його.

 


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів
/-0,24774813652039-/ /-pc-/
Top