Згадайте, наскільки приємно чути похвалу від оточуючих. Виявляється, коли ми самі себе хвалимо, це має майже позитивний ефект. Експерти розповіли, як це працює.
Свідомість багатьох людей наповнена ментальним брудом, який блокує нашу любов до себе вміння хвалити себе прибирає все непотрібне і змушує нас любити себе.
Багато хто це вважає соромним, адже з раннього дитинства нас вчать тому, то ми повинні бути скромними. Взагалі, скромність — це щось інше. Вона ніяк не пов'язана із бажанням хвалити себе за щось. У результаті це хибне розуміння того, чому не можна говорити самим собі щось приємне призводить до того, що ми женемося за чужим схваленням, а в тому випадку. Якщо не отримуємо його, впадаємо у депресію.
Фактично, бажання хвалити себе — це просто гарна звичка. Само собою, є розумні межі, перетинати які точно не варто, але іноді говорити собі «я молодець» дуже корисно.
Навіть фундаментальна наука, далека від біоенергетики, говорить про те, що хвалити себе просто необхідно. Декілька років тому західні вчені з'ясували, що коли людина хвалить себе, вона зміцнює тим самим своє здоров'я. Експерти в ході дослідів виявили, що люди, які часто надто критично оцінюють свої вчинки, засуджуючи себе, мали багато проблем зі здоров'ям.
За словами вчених, у тих, хто себе періодично хвалить, зміцнюється імунна система. Занижена самооцінка призводить до недуг, поганого сну.
Корисність є і для енергетики. Експерти в цій галузі стверджують, що коли людина себе хвалить у справі, це створює в її голові правильні думки. Якщо він чесний до себе, то справді усвідомлює приплив сил та бадьорості, енергії. Відкриваються чакри, з'являється стимул до самовдосконалення мотивація робити щось далі.
Уміння хвалити себе за справу — це вміння бачити добре. Розвивайте в собі цю навичку, адже той, хто бачить добро, отримує від життя добро. Той, хто бачить у собі лише вади, отримує більше проблем.
Щоб правильно себе похвалити, достатньо промовити вголос слова: «Я молодець, адже я досяг підвищення». Можна сказати і в такому ключі: «Я заслужила ці стосунки, тому що була добра до людей».
Щоб навчитися хвалити себе, потрібно навчитися хвалити інших. Якщо стосовно себе потрібна об'єктивність, то оточуючих можна валити за будь-яку дрібницю. Влаштовуйте періодично такі «марафони похвали». Наприклад, візьміть за правило виділяти кілька хвилин на день, щоб шукати щось хороше в оточуючих. Потім підключайте до цього самих себе.
Пам'ятайте, що від надмірної самокритичності жодної користі немає. Ви не покращуєте самопочуття та не зміцнюєте самооцінку, біополе. Ви лише заганяєте себе в куток.