Людині властиво завдавати шкоди самій собі. У величезному різноманітті проблем, які ми собі створюємо, можна назвати так звану румінацію. Експерти в галузі біоенергетики розповіли, чим вона небезпечна і як з нею боротися.
Психологи так називаються прагнення тієї чи іншої людини до постійного прокручування у себе в голові якоїсь неприємної ситуації. Румінація — це негативна звичка, яка змушує людину думати про щось погане, причому оцінювати це лише з одного погляду. Це звичка повертатися в минуле і переживати заново ту саму ситуацію.
Погані думки та спогади часто надовго застрягають у нашій з вами голові. Звісно, нічого хорошого для нашого з вами здоров'я, психіки та енергетики це не несе.
Румінація виникає з багатьох причин. Наприклад, основою може стати дуже сильна емоційна травма з минулого — напад, аварія, розрив відносин, хвороба тощо. В результаті людина не може викинути погані спогади з голови, оскільки вони дуже яскраві.
Було й так, що румінація відбувається з якихось не особливо важливих причин. Люди переживають по дрібницях через високу чутливість і ранимість, тривожність і нервову збудливість. Іноді зрозуміти справжню причину буває складно. тому доводиться звертатися до психологів.
Звісно, нічого корисного в ній немає. З головних небезпек, які несе румінація, слід виділити погіршення самопочуття та ослаблення енергетики людини. Ні про яке міцне емоційне та фізичне здоров'я у людей з яскраво вираженою румінацією не може йтися й мови. Швидше за все, такі люди схильні до хвороб, депресій, а також у їхньому житті рідко з'являється спонтанна удача.
Ті, хто часто займається самокопанням, рідко втілюють у життя мрії, бо позбавлені оптимізму. У них склянка завжди наполовину порожня, а також не вистачає енергії на зміну свого життя на краще, адже вони витрачають її на порожнє «пережовування» негативних спогадів.
Втрата часу. Якщо ви багато переживаєте і прокручуєте в голові одні й ті самі думки про щось погане. Ви просто даремно втрачаєте час та сили. У вас залишається менше енергії та інших ресурсів для виконання важливих завдань.
Більше того, румінація не дає нормально відпочивати. Нашому мозку теж необхідний відпочинок, але якщо людина постійно думає про щось не найприємніше і докоряє себе або долі за помилки та проблеми, її свідомість перевантажується . У результаті стає складніше виконувати інтелектуальну роботу та й просто думати.
Прогулянки та фізичні вправи. Спорт знижує стрес, укріплюючи наше з вами біополе. Достатньо невеликих, але щоденних тренувань, щоб відчути спокій та зміцнити силу духу. Це може бути похід у басейн, розтяжка, йога, прогулянки, біг, поїздки на велосипеді тощо.
Шукайте те, що допоможе вам відволіктися. Спорт добре відволікає, але кожен з нас має приємні заняття, які також дуже благотворно впливають на настрій. Якщо ви стаєте щасливішими і відволікаєтеся від думок про проблеми та помилки під час перегляду серіалів, то знаходьте час для цього. Якщо ви любите шити, співати, малювати, танцювати — робіть це частіше. Задоволення таких занять допомагає відволікатися від засмучення.
Медитації. Звісно ж, варто сказати кілька слів і про ці духовні практики. Медитації є одним із кращих ліків проти зневіри та схильності до самокопань. Навчитися медитувати не складно, але для того, щоб ефект від цих практик був помітний, потрібно вправлятися щодня.
Не бійтеся просити про допомогу. Просіть своїх друзів допомагати вам морально, підтримувати порадами та добрими словами. Поодинці з неприємними спогадами справитися часом буває дуже і дуже складно.
Працюйте над самооцінкою. Найчастіше занепокоєння та переживання пов'язані з думками про те, що про нас можуть подумати оточуючі. Щоб не було таких переживань, потрібно підвищувати свою самооцінку. Тут буде потрібно комплексний підхід — можливо, вам не подобається ваша вага, ваш фізичний стан. Буває так, що причина в лінощі, але іноді нас переконують у тому, що ми нікчемні, хоча це не так. Постарайтеся провести аналіз того, чи є у вашому оточенні люди, які позбавляють вас віри в себе своїми глузуваннями та критикою.