Іноді сильні негативні емоції переповнюють, і позбутися такого стану стає складно. Уникнути шкоди здоров'ю та не провокувати конфліктні ситуації буде простіше, якщо використовувати запропоновані методи.
Гнів — природна емоція, проте нерідко він стає некерованим та веде до неприємних наслідків. Уникнути бід та проблем може кожен, і для цього потрібно керувати своїми емоціями. Експерти пропонують кілька дієвих методів направити бурхливу енергію у мирне русло і отримати користь з негативних емоцій. Завдяки простим діям кожен зможе набути внутрішньої рівноваги і швидко прийти в норму після сплеску емоцій.
1. У нападі гніву чудово працює метод докладання зусиль. Під час негативних емоцій організму важливо виплеснути накопичену енергію, і найкращим способом для цього буде фізична активність. Присідання, віджимання, біг та інші вправи швидко приведуть емоції в норму, покращать настрій та позбавлять необхідності шукати собі жертву для «слива» агресії. Навіть проста прогулянка парком і «бубнеж» під ніс стане виходом із ситуації та вбереже від конфліктів із близькими.
2. Ще один доступний і простий метод, яким можна скористатися в пориві гніву, зможе повторити кожен. Відчуваючи, що емоції виходять з-під контролю, важливо взяти старі газети чи інший папір, щоб розірвати їх у дрібні клаптики. Якщо дозволяє приміщення, то цілком можна розбити кілька набридлих кухлів або старих тарілок. Головне, не порізатися пізніше при збиранні.
3. Придушувати негативні емоції шкідливо, а отже, їм потрібно знайти вихід. Ще один метод — прибирання. Завдяки негативу сил стає більше, а отже, направити їх потрібно у мирне русло. Найкращим заняттям буде те, що викликає найбільше неприязні. Якщо руки не доходять до миття підлог або ніяк не знайдеться бажання для очищення кухонного гарнітура, то в нападі гніву такі справи будуть доречними. Завдяки внутрішньому пориву можна запросто впоратися зі складними справами за лічені хвилини, заодно охолонути та заспокоїтися.
4. Здобути спокій вдасться і завдяки творчості. У моменти агресії багатьом допомагає малювання, ліплення, вишивання чи в'язання. Для того, щоб створити шедевр, часом потрібно просто перенести емоції на полотно. Існують інші види творчості, коли потрібно докласти зусиль. Наприклад, забивати невеликі гвоздики, щоб отримати гарну картину, обплетену різнокольоровими нитками. Майструвати можна будь-що — навіть меблі, адже із простих матеріалів цілком вийде невелика поличка, декоративний столик або підставка під улюблені квіти. Іноді сильні емоції вивільняють творчі здібності, а отже, гнів може зіграти на руку та стати джерелом натхнення.
5. Прекрасний спосіб впоратися з гнівними емоціями — сміх. У пориві негативу варто тримати напоготові аудіомедитації, здатні швидко розслабити і привести до тями. Існує безліч записів, у яких проникливий голос розповідає справді кумедні речі, здатні розсмішити та забути про негативні почуття. Знайти їх не становитиме туди, а прослуховування підніме настрій на весь день. Використовувати такі аудіомедитації можна постійно, щоб позбавлятися від гніву і налаштуватися на хвилю оптимізму.