counter

BBC про 11-й пакет санкцій ЄС проти фашистської Росії


Переглядів: 3


BBC про 11-й пакет санкцій ЄС проти фашистської Росії

Напевно, найважливіше у цьому пакеті — це новий підхід. Тепер західні країни не просто запроваджують нові обмеження проти секторів російської економіки, а намагаються домовлятися з третіми країнами — через них до Росії продовжує йти паралельний імпорт та просто постачання підсанкційних товарів.

Цим третім країнам у ЄС обіцяють навіть технічну допомогу, мабуть, у дотриманні обмежень. Якщо ж співпраця не вдасться, країни ЄС обіцяють швидку відповідь проти окремих представників цих країн. Більше того, в окремих випадках країни ЄС можуть обмежити експорт до третіх країн товарів та послуг, які вже заборонені до експорту до Росії, — наприклад, зброї та військових технологій.

ЄС уже склав список із 87 компаній з Росії та третіх країн, які постачали товари до Росії. Поки незрозуміло, хто до нього увійшов. У прес-релізі згадуються лише чотири іранські виробники дронів.

При цьому список заборонених до експорту в Росію товарів було розширено — в основному за рахунок електроніки та різних компонентів, які теоретично можуть бути використані для зброї.

Країни ЄС також обмежили транзит товарів через Росію — під заборону потрапив транзит вантажівками із причепами та напівпричепами, зареєстрованими у Росії. FT писав, що в Росії буквально "розчинилися" європейські товари на 1 млрд євро, призначені для інших країн і доставлялися через Росію транзитом.

У ЗМІ загалом останні місяці було багато публікацій про те, що підсанкційні товари потрапляють до Росії. Як правило, це відбувається через складні ланцюжки посередників у третіх країнах, наприклад, у Туреччині. Там створюються компанії, афілійовані з росіянами, а Росії для такої торгівлі — не дуже відомі невеликі юрособи. Ось тут можна докладно прочитати, як європейці готувалися обмежити торгівлю з Росією підсанкціонованими товарами.

США вже кілька місяців запроваджують санкції проти посередників. У списки санкцій потрапляють цілі мережі компанії з Європи та Азії разом з їх власниками. Так, у списках були громадяни Швейцарії та карликового Ліхтенштейну.

Окремо європейці намагаються боротися із нелегальними постачаннями російської нафти. Наразі в ЄС діє ембарго на постачання російської нафти та нафтопродуктів морем. Діє і стеля цін на нафту — європейським компаніям не можна перевозити чи страхувати російську нафту, якщо її продають за ціною, вищою за 60 доларів за барель.

ЗМІ пишуть, що Росія навчилася оминати ці обмеження. Наприклад, у неї з'явився цілий тіньовий флот із танкерів — переважно досить старих. А деякі танкери, навіть застраховані у західних компаніях, вимикали систему спостереження, перш ніж зайти до російського порту.

У ЄС тепер з'явиться право заборонити танкерам входити до європейських портів, якщо їх підозрюють у перевезенні російської нафти, особливо при виключенні навігаційної системи.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,26796102523804-/ /-pc-/
Top