Самотність — страшне поняття. Однак багато людей обирають його свідомо. Вся справа в установках свідомості, які змушують нашу підсвідомість працювати проти нас.
Наше життя формують несвідомі образи та зв'язки, які бувають як позитивними, так і негативними. Негативні установки та блоки свідомості створюють реальність, яка завдає біль та нещастя. Точніше, ми власноруч створюємо в собі ці страждання. Блок свідомості — це не просто негативна установка, це дуже серйозний внутрішній бар'єр, який заважає жити, будувати стосунки та розвиватися. Експерти розкажуть, як стерти біль минулих помилок, зняти вірусні установки та уламки родових програм.
Більшість людей плутають блоки зі стресами, затискачами, комплексами чи страхами, але це не одне й те саме. Блоки — проблема набагато серйозніша. Вони формуються завдяки гіркому досвіду та отриманої ззовні інформації. Спотворене мислення змінює цінності людини, змушує бачити світ під іншою призмою. І замість того, щоб полегшувати наше життя та захищати нас від розчарування, вони роблять нас менш щасливими.
Основ будь-якого блоку — підсвідомий протест на певну подію Яскравим прикладом є підсвідоме усвідомлення відносин через біль. Тоді в людини шлюб та сімейне життя асоціюється з болем та душевними муками. Або кохання із зрадою. Щоб мати приблизне уявлення про проблему, пропонуємо розглянути такі блоки свідомості:
Причиною появи психологічного блоку може бути будь-яка стресова подія, яка часто переживається в дитинстві і дуже заважає у дорослому житті. Блок не виникає миттєво. Спочатку це може лише осад від неприємної ситуації, потім комплекс чи страх, і потім ставиться блок. Сказати точно, як саме виникають блоки, складно, але це, безумовно, результат психологічних травм.
Насамперед необхідно усвідомити, що блок свідомості не є вашою проблемою. Уявіть ситуацію, яку боїтеся найбільше (наприклад, зрада, зраду, розрив відносин), і постарайтеся впоратися з страхом, що підступає, подумки. Стримайте емоції та пересильте їх. У цьому може допомогти наступна техніка.
Запишіть свої почуття, свої страхи та побоювання, а також емоції та переживання, які ви відчуваєте в момент страху. Подивитися своєму страху в обличчя — дуже складно, але якщо ви хочете стати щасливою людиною, це необхідно зробити. Записуйте всі думки та почуття. Спочатку це буде лише нескладний набір слів, але потім страх матеріалізується і набуде обрисів.
Власні записи рекомендується проспівати. Співайте про те, чого боїтеся. Боїтеся зради, співайте: Я боюся зради, це бридко, брудно, бридко, егоїстично, дрібно, негідно. Я боюся болю, який вчепиться в мою душу. Про свої страхи рекомендується співати кілька разів на день. Використовуючи цю техніку, ви переконаєте свою свідомість у тому, що об'єкт вашої фобії не такий страшний. І ще один важливий момент: уявляйте, як відчуваєте свій страх у кумедних ситуаціях. Найголовніше — змінити картину свого страху у своїй свідомості.
Дана техніка дуже проста та ефективна. Ви не помітите, як ваш блок залишиться в минулому, а ви заживете новим життям. Але при цьому не варто думати, що пропрацювавши цю техніку вкотре, ви назавжди позбавитеся психологічних проблем. Ніколи не припиняйте роботу над собою та своєю свідомістю. Докладайте зусиль, щоб стати оптимістичною людиною. Будьте відкриті до світу і добродушні. А негатив, який був у вас у минулому, відпустіть. Почніть пробачати образи як своїм близьким, так і самим собі.