counter
Стрічка новин
Вибрати все
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня
Всі новини...

Московські попи в гонитві за дешевим піаром готові знищити все, що завгодно


Переглядів: 8


Московські попи в гонитві за дешевим піаром готові знищити все, що завгодно

Всупереч забороні реставраторів переміщати ікону, "Свята Трійця" Андрія Рубльова, що руйнується, була доставлена в храм Христа Спасителя. Увечері 3 червня пам'ятник було розміщено у вітрині храму без необхідного кліматичного контролю.

Того ж вечора придворний піп бункерного старого Гундяєв, так званий "патріарх кирилл", заявив, що ікона залишиться в храмі на рік.

"Протягом року чудотворний образ перебуватиме у храмі Христа Спасителя для того, щоб москвичі та гості столиці могли вклонитися цій великій святині. А потім цей образ повернеться сюди [до лаври], до святого храму на історичне місце", - сказав Гундяєв.

Однак Мінкультури на росії запевнило, що ікона "залишиться в храмі [Христа Спасителя] до 18 червня. У розмові з журналістами Бі-бі-сі не названий співрозмовник, близький до мінкультури, підкреслив, що за договором між РПЦ і Третьяковкою ікону через два тижні" зобов'язані повернути" в музей, і вносити зміни в договір не можна. Але ми розуміємо, що для росіян договори існують виключно з однією метою: їх порушення.

Після того, як Третьяковська галерея висловила свою протидію переміщенню крихкої ікони, вони все ж таки погодилися передати "Трійцю" до головного храму РПЦ на два тижні - з 4 червня по 18 червня. Договір був підписаний директором музею Оленою Проничовою (яка до цього відмовлялася видавати ікону з музею) та протоієреєм Георгієм Мартиновим - куратором Патріаршого музею церковного мистецтва при храмі Христа Спасителя. Підписання договору відбулося увечері 3 червня, в останній момент перед відправкою ікони до храму. Про це повідомило джерело, близьке до Міністерства культури.

За словами цього джерела, яке знайоме з переговорами про перенесення ікони, РПЦ не хотіла брати на себе відповідальність за перебування ікони у храмі та запропонувала, щоб угода була підписана спонсором - компанією РЖД. Однак галерея відмовилася підписати такий документ і стороною договору став храм Христа Спасителя.

Цікавий факт. У храм Христа Спасителя "Трійцю" доставили в автофургоні у супроводі машин із мигалками. Однак настоятель цього кафедрального собору в Москві (Гундяєв) не зустрів "велику святиню", яку він за останні кілька тижнів не раз називав "чудотворною" (в офіційному журналі Священного Синоду про це не йдеться).

Весь цей час старий пам'ятник перебуватиме у старій вітрині, визнаній реставраторами непридатною для забезпечення безпеки "Трійці". У цій вітрині ікону виставляли рік тому у Трійці-Сергієвій лаврі під Москвою. Після тієї поїздки стан безпеки "Трійці" Рубльова значно погіршився.

Як розповіло джерело Бі-бі-сі в музейному співтоваристві, з минулого року вітрина не зазнала жодних змін - її лише "помили", а фахівці Третьяковки та компанія "Арт-Кур'єр", яка перевозила ікону, встановили у вітрині датчики температури та рівня вологості. Однак, за словами реставраторів, такі удосконалення принципово не покращують ситуацію та не перетворюють музейну вітрину на кліматичну капсулу, яка необхідна для "Трійці". У храмі, де не підтримується музейний клімат, вітрина не може захистити ікону від коливань температури та рівня вологості.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 27 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 27 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні вам може знадобитися трохи більше терпіння Намагайтеся зберігати сп....
Домовик у квартирі: як з ним подружитися
Домовик у квартирі: як з ним подружитися
З мешканців тонкого світу ми найчастіше стикаємося саме з домовиком Зазвичай домовик допомагає< /a> тим,....
Джерела енергії та позитивних емоцій для Знаків Зодіаку
Джерела енергії та позитивних емоцій для Знаків Зодіаку
Енергія та позитивні емоції — основа життєвого щастя Притягнути їх можна за допомогою особливостей кожного зна....
Токсичні налаштування: як ми програмуємо себе на поразку та що з цим робити
Токсичні налаштування: як ми програмуємо себе на поразку та що з цим робити
Наші поразки в більшості випадків трапляються не через поганий вплив ззовні або змови недоброзичливців, а чере....
Знаки Долі, які слід помічати
Знаки Долі, які слід помічати
Підказки Долі зустрічаються в найнесподіваніших місцях Часом для того, щоб отримати відповідь на хвилююче запи....
більше матеріалів
/-0,39661002159119-/ /-pc-/
Top