Бує, що під кінець дня зовсім не залишається сил, хоч ви нічого складного не робили. Проблема нестачі життєвої енергії, мабуть, знайома кожному з нас. Що робити, якщо вже з ранку ви почуваєтеся як вичавлений лимон, а ввечері ледве доповзаєте до ліжка?
Проблема нестачі енергії може виникнути навіть у абсолютно здорової людини, яка веде здоровий спосіб життя і правильно харчується. То куди ж іде наша енергія найчастіше? Хто чи що її забирає?
Відносини, в яких не відбувається енергообмін, приречені на провал. Як ви відчуваєте себе, спілкуючись із колегою, своєю другою половинкою, другом чи просто знайомим? З ким після спілкування ви відчуваєте радість і піднесення сил, а після кого вас починають долати негативні думки, з'являється втома та апатія? Якщо ви, віддаючи енергію людині, не отримуєте зворотної енергії від неї натомість, то, швидше за все, ваш співрозмовник нахабно «качає» у вас сили. Розберіться, з ким вам приємно проводити час, а з ким ні.
Коли ми обмінюємося інформацією, яка нам корисна, цікава і близька, ми відчуваємо приплив сил і енергії. Зворотне відбувається, коли ми спілкуємося у тому, що немає сенсу й значущості нам. Часто такі розмови ведуться з ввічливості до співрозмовника. Але при цьому ми втрачаємо енергію. Згадайте розмови, які ви вели протягом цього дня: скільки часу та енергії вони у вас забрали? Чи мали вони сенс та користь? Півгодинна розмова з подругою телефоном може наповнити вас енергією, порадувати і зарядити позитивними емоціями. А сто тридцять п'яте обговорення з колегами політики вашої компанії, швидше за все, втомить вас і забере всі сили.
У житті кожного є справи та обов'язки, які робити потрібно, але вони не приносять задоволення та радості, і тому здійснюючи нелюбі дії, ми втрачаємо енергію. Нелюба робота може не тільки відібрати енергію, а й взагалі позбавити радості життя. Психологи не дарма радять займатися лише улюбленою справою, тоді це приноситиме і користь, і радість. Якщо немає можливості позбавити своє життя того, що нелюбимо, постарайтеся перетворити нелюбиму діяльність на кохану.
Якщо ви весь вечір прокручуєте в голові майбутню завтра важливу зустріч, але вранці ви ризикуєте прокинутися в стані вичавленого лимона. Ваші порожні переживання та думки «а що якщо», «а раптом не вийде» або «зможу я» не покращили ситуацію та ніяк не вплинули на її результат, ось тільки енергії забрали дуже багато. Працюйте зі своїми страхами та переживаннями, не намагайтеся контролювати те, що не можете і не наганяйте на себе негативних думок. Все станеться так, як станеться. Єдине, як ви зможете самі собі допомогти — це заспокоїтись і думати про хороше.