Настає четвертий день Страсного тижня, названий Чистим четвергом. Віруючі дотримуються традицій і звичаїв цього дня, щоб не викликати гніву Вищих Сил, а також стежать за прикметами.
Чистий четвер названо не випадково — це час, коли настає заключна фаза прибирання всіх приміщень та підготовки до Світлого Великодня. Народні прикмети рекомендують ще раз познайомитися з основними звичаями цього дня, щоб не прогаяти нічого важливого і завершити всі необхідні приготування.
Цього дня прийнято прокидатися до світанку та помитися, щоб очистити душу та тіло від скверни та негативу. Такий обряд здійснюють у данину поваги до Христа, який омив ноги своїм апостолам. Вважається, що в четвер вода має унікальні властивості, здатні зцілити від недуг і зняти будь-яке псування.
У Чистий четвер намагаються сповідатися та причаститися, щоб зняти вантаж із душі та відкинути будь-які неприємності. Щире каяття допомагає звільнитися від негативу і не зупинятися у духовному розвитку.
Після проповіді в церкві прийнято влаштовувати сімейний обід, що складається з пісних страв, а потім приступати до збирання. Чистий четвер — час основної підготовки до Великодня, тому господині наводять останні штрихи в будинку, звільняючи його не лише від пилу та бруду, а й від непотрібних речей.
Чистий четвер — час приготування паски. Також у цей день фарбують яйця. Будь-яку справу починають із молитви і намагаються відринути смутку. Тепла атмосфера в будинку допомагає зблизитися і прагнути кращого.
Ще один звичай — приготування четвергової солі. Вона має унікальні властивості і використовується як оберег для захисту домочадців від будь-яких бід і негараздів. Сіль прожарюють до чорноти та остуджують, а потім поміщають у полотняний мішечок і зберігають поряд з іконами.