Негативні установки, створені нашою уявою, здатні зруйнувати життя. Пропонуємо навчитися контролювати свій розум і не дозволяти йому створювати чорні картини сьогодення та майбутнього. У цьому допоможуть найпростіші методи позитивного мислення.
Багато сказано про те, що позитивне мислення є важливим, але насправді виявляється, що мислити позитивно — не так легко, як здається. Навколишня реальність далека від щасливого майбутнього, тому і позбутися вірусів свідомості важко. Виходить безвихідна ситуація: думаємо про негатив — залучаємо негатив. Такий настрій отруює життя та забарвлює щодня у темні тони. Але вихід є: потрібно позбутися негативних установок.
Фахівці в галузі біоенергетики радять захищати себе від негативної інформації, яку безперервним потоком виливають ЗМІ. Не дивіться сцени насильства, прогнози кінця світу та розповіді про автокатастрофи. Інформацію необхідно фільтрувати, не дозволяючи їй маніпулювати вашою свідомістю. Ви можете стати щасливішими, якщо перекриєте доступ зайвому негативу.
Щоб мислити позитивно, недостатньо одного наміру. Події, з якими ви стикаєтесь у житті, не перестануть вас турбувати, але вони рідко бувають безвихідними. Те, що відбувається в нашому житті, знаходиться в середньому діапазоні між нещастям і щастям. Тільки сприйняття надає подіям зайвого забарвлення. Відмовтеся від логіки контрастів: світ ділиться не лише на хороше та погане. Замініть негативні установки на позитивні, і ви відкриєте для себе зовсім інший світ.
Записуйте негативні епізоди, думки та почуття, які відвідують вас за день, а ввечері намагайтеся виключати негатив зі своїх фраз. Наприклад, «Ми лаялися цілий день, ми точно розлучимося» можна замінити на «Сьогодні він (вона) був(а) не в дусі, потрібно вирішити конфлікт». При регулярній практиці ви навчитеся «гасити» негатив у зародку та перекривати його світлими думками.
Люди з негативним мисленням вважають, що успіх — випадковість, а поразка — закон. Недооцінювати позитив — фатальна помилка. Важливо бути об'єктивнішим і не зменшувати значущість приємних речей, адже хороших днів практично стільки ж, скільки й поганих. Експерти радять відрізняти хороше від поганого та фокусувати на ньому увагу. Не випускайте скептика назовні і намагайтеся не перебільшувати неприємності. У житті багато теплих моментів.
Негативні установки формуються, коли ми шукаємо проблему там, де її немає. Дуже часто, не розуміючи мотивації оточуючих, ми припускаємо щось погане. Будуючи з себе ясновидців, ми трактуємо всі слова та вчинки як сигнал лиха. Відмовтеся від цього. Якщо ви щось не розумієте або в чомусь не впевнені, визнайте це і шукайте не лише жахливі, а й нейтральні гіпотези. А ще краще звернутися безпосередньо до людини і разом розібрати ситуацію, щоб розвіяти болісний сумнів.
Люди, які схильні до негативних установок, мають жахливу звичку будувати катастрофічні прогнози на майбутнє, уявляючи, як і які можуть статися нещастя. Якщо часто ловите себе на подібних думках, терміново починайте працювати над собою. Необхідно прийти в стан рівноваги, втихомирити свідомість і почати створювати сценарії в позитивному ключі. Згодом ваші негативні установки зникнуть, а уява перестане створювати картини нещастя.