Напевно, кожен би хотів ні чого не потребувати і мати стільки днівг, щоб жити на втіху. Але що дивно — більшість людей самі позбавляють себе цієї можливості. Філософи, відомі мільйонери та психологи виділяють п'ять основних причин, через які існують бідність, борги та постійні фінансові проблеми.
Люди, які загнали себе у злидні, чомусь самі вирішили, що їм не дано стати багатими. І їм дуже шкода себе. Вони вважають, що якби їм від народження було б дано щось більше, то їхнє життя склалося б по-іншому. Від них часто можна почути такі фрази: «Чоловікам легше підніматися кар'єрними сходами», «Якби я був євреєм, було б все відмінно», «Якби я народився в іншій країні, мені було б легше домагатися своїх цілей» .
Ще дуже часто така категорія людей постійно шукає собі виправдання, точніше не собі, а своєї бідності та бездіяльності: «У країні криза — як вже тут розбагатіти!? », «З нашою державою ніякий бізнес не зробиш!». У результаті — люди самі обмежують себе. Недарма мудреці кажуть, що жаль — це бетонна плита біля ніг, яка не дає ступити і кроку до багатства і свободи.
Постійний пошук знижок та розпродажів, бажання купувати тільки все найдешевше призводить до бідності. З одного боку — це просто розумна економія. Але чи це так насправді? Є думка, що бажання купувати все найдешевше — це просто неповага до себе.
Налаштована на успіх людина готова заплатити за якісні речі та послуги їхню адекватну, реальну вартість. І він з щирою душею подякує тим, хто допомагає йому покращувати своє життя за рахунок гарного одягу, смачної свіжої їжі, якісної машини тощо.
Протилежний фактор попереднього — марнотратність — рано чи пізно призводить до повного краху. Таких людей дуже люблять банківські працівники, які готові надати кредит на будь-що. Якщо людина прагне гідного та вільного життя, то вона розуміє різницю між кредитом на шубу або кредитом на підняття бізнесу.
Заняття не улюбленою справою або ненависною роботою — ще одна з причин бідності. Огляньтеся навколо — якщо поряд з вами є ті, хто займається улюбленою справою, то довкола вас щасливі та успішні люди. Але часто все буває зовсім інакше: сусідка тітка Катя ненавидить мити підлогу, і їй ніхто не приходить на допомогу. Петя не любить вигулювати собаку, але в нього не виникає бажання побудувати їй вольєр. Олена ненавидить свою роботу, але не може звільнитися, тому що їй потрібно виплачувати іпотеку.
Всі ці персонажі самі обрали для себе проблеми та мізерне життя. А вихід насправді є — займатися тим, що подобається. Це шлях до свободи та щастя.
Багато хто вважає, що якби вони мали багато грошей, вони були б щасливі і успішні. Це глибоке оману. Гроші — це тільки наслідок успіху та щастя. Справжнім мірилом щастя і успіху є ті якості особистості людини, які допомагають їй бути успішною, робити гроші, займатися улюбленою справою і вести вільне життя.
Не варто також забувати про те, що матеріальне багатство зростає з обожнюванням внутрішнього світу. Багатий не той, у кого багато грошей, а той, хто завдяки своїм якостям, характеру, мисленню та вмінням ці гроші може заробити.