За словами лікарів, перший та значний крок відновлення після затяжних святкових днів – нормалізація сну.
Лікарі зазначають, що сон вночі має бути не менше ніж 8 годин. Якщо людина спить менше, то наступного дня вона з'їдає на 200-300 ккал більше, щоб підтримувати себе у тонусі.
Крім того, перед здоровим сном важливою складовою має бути рутинна підготовка до нього – гарячий душ, тиша, спокій, кілька сторінок улюбленої книги та відмова від гаджетів.
Нормалізація харчування – другий крок на шляху до ЗОЖ. Медики радить їсти більше овочів та фруктів, включити до раціону 20 грамів горіхів щодня та рибу 2 рази на тиждень.
Звичайно, на думку лікарів, протягом дня має бути присутня і фізична активність. І не варто шукати причин цього не робити, адже все необхідне є у вас під руками.
Наприклад:
- зайвий раз пройдіться або підніміться сходами (врешті-решт екстрені відключення світла ніхто не скасовував і ймовірність відключення ліфтів досить висока),
- запишіться та сходіть на тренування в басейн, там, як правило, вже давно встановлені генератори і вони з високою ймовірністю працюють;
- Проходьте протягом дня не менше 10 000 кроків, для цього теж багато не потрібно - пройдіть пару зупинок додому пішки;
- кожні 15 хвилин вставайте через комп'ютерний стіл і робіть розминку близько 3-5 хвилин.
Щоб швидко не здатися і контролювати свій шлях, слід спостерігати за змінами. Так важливо виміряти проміжні результати. Наприклад, проводити виміри ваги та кола талії 1 раз на тиждень.
Останній крок на шляху до здорового способу життя – бути обережним при запровадженні нових звичок. Краще розпочати діяти поступово. Тільки зміцнившись у системі харчування, переходити до розширення фізичної активності. Також спершу можна налагодити сон, а потім перейти на нормалізацію харчування.
Лікарі при цьому відзначають
– Добре, коли є що відновлювати. Найчастіше ми бачимо, що й до свят не було режиму праці та відпочинку, системи харчування та плану фізичної активності. У будь-якому випадку діємо послідовно та планомірно, відновлюючи режим після свят.