Православна церква 3 січня вшановує пам'ять митрополита Київського і всієї Русі святителя Петра, який з'явився на світ у другій половині XIII століття. У 12 років він вступив до монастиря, де вивчав іконописання та Святе Письмо. Одна з ікон Петра є чудотворною - "Петровська". Згодом його посвятили у митрополити всієї Русі. Помер святитель 21 грудня 1326 року.
Так само з XVII століття православна церква вшановує Прокопія Вятського, юродивого християнського святого.
Сьогоднішній день є також одним із цікавих для українців днем пам'яті. Сьогодні прийнято згадувати київську княгиню Ольгу, дружину князя Ігоря, яка після його смерті 944 року фактичною правителькою Київської Русі на 20 років, поки не підріс її син Святослав. Вона залишила великий слід історія нашої країни. Похована за християнським звичаєм. Канонізована Католицькою та Православною церквою як свята Ольга.
У народі 3 січня називали Прокоп'єв день чи Петрів день.
Люди продовжували готуватися до Різдва, яке святкують 7 січня за юліанським календарем. 3 січня не рекомендується бажати будь-кому здоров'я та удачі. Вважається, що цими словами, навпаки, можна наслати на людину хвороби та нещастя. Тому цього вівторка краще замінити слово "добре" на "добрий день".
Проблеми зі здоров'ям можуть розпочатися й у того, хто 3 січня підслуховуватиме чи підглядатиме. Наші пращури попереджали: якщо послухатися цієї поради, можна оглухнути або засліпнути.
Сімейне життя може піти під укіс, якщо чоловік та дружина 3 січня спатимуть на чужих подушках. Якщо подружній парі цієї ночі доведеться ночувати поза домом, потрібно лягти на голу постіль (при необхідності можна підкласти під голову ковдру).
Не слід цього дня давати обіцянок, підписувати важливі документи та шукати компроміси. Усі домовленості, досягнуті 3 січня, можуть бути марними.