counter

Сон: питання та відповіді. Що таке сон


Переглядів: 5


Сон: питання та відповіді. Що таке сон

Відповісти питанням, що таке сон можна по-різному. Є для нього академічне тлумачення: сон – це періодичний фізіологічний стан мозку та організму людини та вищих тварин, що зовні характеризується значною знерухомленістю та відключенням від подразників зовнішнього світу. Інші, говорячи про сон мають на увазі слідство не стиснутої аналітичним мисленням роботи свідомості, звертаючи увагу на те, що саме робота свідомості сприймається як інтуїція, внутрішній голос, суб'єктивне ставлення, при якому важко розумно витлумачити, чому щось подобатися, чи не за душі.

Сон є станом, коли організм перестає активно сприймати те, що відбувається навколо, і реакції людини сповільнюються.

Матеріалісти розглядають сон як процес, який безпосередньо пов'язаний з обміном речовин та відіграє найважливішу роль у процесах відновлення фізичної та розумової енергії та впливає на наш психоемоційний стан та швидкість реакцій в організмі.

Інші розглядають сам сон як явище езотерики, незрозуміле людині. Вони вважають, що сни можна сприймати як із земної точки зору, так і з астральної, духовної сторони.

Можна вважати (і так вважають більшість людей), що під час сну ми відпочиваємо, проте це правдиво лише частково. Вчені зауважили, що активність нейронів кори головного мозку в цей момент навпаки підвищується. Одним із варіантів пояснення цього вчені назвали рішення, що поки ми спимо, мозок відпрацьовує внутрішні зв'язки в організмі. Можна назвати це профілактикою організму.

Сон необхідний відновлення витрачених зусиль і енергії, зміцнення нервової та імунної системи, нормалізації обміну речовин, зниження ризику багатьох захворювань. А недосип, як і зайвий сон, шкідливий.

У середньому уві сні людина проводить третину свого життя, адже саме 8 годин рекомендується для сну всіма - і лікарями та тими, хто розглядає сон як щось більше, ніж фізіологічний процес.

Цікавий факт: якщо скласти все сновидіння, що приснилося людині, в цілу безперервну кінострічку, то такий фільм триватиме приблизно 6 років.

Сон людини ділиться так звані фази: швидкий і повільний, кожна з яких має тривати приблизно по 90 хвилин. Фаза повільного (тодоксального) сну займає три чверті всієї тривалості. Але на цій стадії людина не бачить сновидінь.

При цьому чим доросліша людина, тим більшу частку в неї займає ця повільна фаза, коли сни не видно. А у дітей – навпаки, частина швидкого сну більша, відповідно і снів більше.

Чи багато ми пам'ятаємо? Лікарі стверджують, що небагато. У здорових дорослих людей швидкий сон складається з 4-6 епізодів і триває 20-25% загального часу сну.

Всі люди здатні бачити сни, але не завжди можуть про них згадати після пробудження. Деяким сни згадуються тьмяними та знебарвленими, іншим навпаки – яскравими та насиченими.

З давніх-давен нічні «картини» пов'язували з потойбічним світом, а тлумачили їх за спеціальними сонниками жерці, відшукуючи в снах зашифроване повідомлення. Коли наприкінці 19 століття почала розвиватися психологія та фізіологія, інтерес до тлумачення снів набув наукового контексту. Щоправда, більшість дослідників зійшлися у тому, що сни – це потік несвідомого.

А от батько психофізіології Зигмунд Фрейд знаходив у цьому раціональне зерно і запропонував використати для тлумачення сновидінь метод асоціацій. За всіма картинками сну Фрейд бачив пригнічений розумом бажання, зазвичай сексуальне. Карл Густав Юнг запропонував свій варіант, назвавши сон несвідомим життям душі.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,31736707687378-/ /-pc-/
Top