Фахівці вважають, що надмірневживання кави шкодить здоров'ю. Дізнайтеся, чому це відбувається і як встановити для себе норму, якщо важко відмовитись від улюбленого напою.
Фахівці зі сфери охорони здоров'я вивчили шкоду кави для організму і дійшли висновку, що справді є певні негативні наслідки її вживання, особливо для тих, хто не знає в ній заходів.
У ряді випадків любителі кави відчувають звикання. Недарма такі люди починають день із чашки бадьорого напою. Якщо його раптом не під рукою, то настрій у них може різко погіршитися і з'явитися дратівливість. Це ознаки залежності.
Кава підвищує загальний тонус за рахунок порушення нервової системи та підвищення мозкової активності. Саме тому його не можна давати дітям та вагітним жінкам, щоб уникнути нервових розладів. Навіть завзятим кавоманам не варто вживати напій на ніч, оскільки він викликає безсоння.
Надмірна пристрасть до напою може позначитися на стані слизової оболонки шлунка — викликати гастрит та коліки. Якщо ви хочете зберегти білизну зубів, прийом кави також доведеться обмежити — він викликає пожовтіння зубної емалі.
Оптимальною нешкідливою дозою для дорослої людини лікарі називають дві-три чашки кави на день. Залежно від індивідуальних особливостей людини (вага та загальний стан здоров'я).
Першу чашку краще випивати через годину після сніданку, а не натщесерце. Це допоможе запобігти розвитку гастриту. Протягом дня не забувайте пити воду — скільки чашок кави випили, стільки ж випийте води. Таким чином, ви виведете з організму зайвий кофеїн.
Якщо ви не плануєте бадьорити всю ніч, намагайтеся останній прийом напою здійснити за три години до сну. Якщо ви не можете заснути, нейтралізувати дію кофеїну можна склянкою теплого молока. Ефект буде сильнішим, якщо в молоці розвести мед.
Вживання кави не рекомендовано людям, які страждають на хвороби серцево-судинної системи, захворюваннями нирок і мають проблеми зі стрибками тиску. Пам'ятайте, що розчинний напій вважається шкідливішим за зерновий. У мелену каву є корисні речовини (залізно, магній і кальцій), а в розчинній більше кофеїну та кислотних речовин.