Популярне американське видання The New York Times опублікувала статтю, в якій посилаючись на коментарі не названих очевидців, заявила про суттєві втрати в лавах українських захисників на південному напрямку.
Битва на півдні України, що триває зараз - можливо, найстрашніша за всю війну, принаймні на даний момент. Про це пише The New York Times, кореспондент якої поговорив із очевидцями подій.
Дані про втрати українською стороною не розголошуються, але за словами журналіста NYT солдати та командири, опитані минулого тижня, описали бойові втрати як «високі» та «величезні».
На окупованому півдні російські окупанти побудували мережу оборонних споруд: траншеї, що зигзагами йдуть уздовж зрошувальних каналів; укріплені бункери; доти; окопи; навіть танкові траншеї, вириті бульдозер. /p>
Журналіст робить висновок, що сто російські окупанти сповнені рішучості зберегти цей шматок України, тому що він є входом на Кримський півострів, який росія анексувала в 2014 році. Він також є сполучною ланкою між життєво важливими водними шляхами та енергетичними об'єктами, такими як найбільша в Європі Запорізька атомна електростанція.
Незважаючи на високі ставки, між двома сторонами мало боїв віч-на-віч, як це було в перші дні війни під Києвом. Журналіст каже, що мало хто з українських солдатів на південному фронті користувався автоматом, йде.
"На півдні смерть приходить здалеку. Вона невиборна і тотальна", - пише американське видання.
«Це інша війна, — цитує видання Ірину Верещагіну, лікаря-добровольця, яка працює на передовій. «Ми атакуємо росіян, але за це доведеться дорого заплатити».
Вона сказала, що із сотень поранених на полі бою, яким вона надала допомогу, вона не бачила жодного вогнепального поранення.
Одна з причин, через яку Україна стикається з жорстким опором на півдні, пов'язана з її високоефективною інформаційною кампанією про контрнаступ. Інформаційні приводи, сформовані перед контрнаступом, були настільки переконливі, що росіяни спішно перекинули танки, артилерію та тисячі солдатів, у тому числі деякі зі своїх краще підготовлених частин з північного сходу на південь.
Це істотно послабило їх позиції в Харківській області, ніж ЗСУ і скористалися два з половиною тижні тому. Але це також залишило південні окуповані території під захистом десятків тисяч добре екіпірованих російських солдатів. А йти в атаку завжди небезпечніше, ніж захищати укріплену позицію, особливо коли супротивник знає, що наближається інша сторона.