Багато хто боїться навіть самого слова «медитація», бо людям здається, що це щось незвичайне. Насправді нічого складного в цій практиці немає. Експерти розкажуть вам про те, як медитувати правильно та який ефект правильної медитації.
Існує безліч корисних практик, які допомагають змінити життя на краще. Медитація – одна з них. Вона ідеально поєднується з афірмаціями, молитвами, мантрами та іншими методами очищення свідомості від усього зайвого.
Помилки щодо медитацій
Перша і найголовніша помилка - це те, що медитуючий чоловік повинен мати гнучкість тіла і сидіти в полі лотоса, схрестивши ноги. Займатися цією практикою можна сидячи, лежачи і навіть у процесі ходьби. Найголовніше – зручність.
Медитують лише буддисти. Це не молитва, а спосіб заглянути в себе, побути наодинці з собою. Медитують і православні, і католики, і мусульмани.
Медитація – це транс, самогіпноз. Цей поширений міф змушує людей думати, що медитируючі особи — це якісь чаклуни. Якщо медитувати довго, створюється деяке відчуття трансу, але лише тому, що ви спокійні і перебуваєте в тиші. Процес медитації схожий на простий відпочинок, але ефективніший за нього в десятки разів.
Медитація це дуже складно. Зовсім ні, адже це роблять тисячі та мільйони людей у всьому світі. Головне - це правильний настрій та бажання.
Ці практики позбавляють вас емоцій. Навпаки, люди, що медитують, більш відкриті, веселі, життєрадісні та впевнені в собі. Беземоційність людей, які практикують медитації, — це найпоширеніший міф, який прийшов до нас із кіно.
Медитація – це дуже нудно. Всьому свій час. Медитують у такий час дня, коли потрібно заспокоїтися або коли ви перебуваєте на самоті і в спокійній обстановці. Багато хто думає, що дуже нудно сидіти або лежати, нічого не роблячи. Але якщо правильно налаштуватись, медитація навпаки виявиться дуже насиченим емоційним досвідом.
Як навчитися медитувати
Почати варто з визначення мети медитацій. Вони можуть позбавляти вас від стресу, від негативних емоцій чи втоми. Можна медитувати без особливої мети, зробивши медитацію просто частиною свого життя. У такому разі вона теж матиме багато плюсів. Головне пам'ятати, що побічних ефектів вона не має. Медитація надає творчий і сприятливий вплив на психіку та підвищує енергетику.
Це не щось із розряду обов'язкових практик. Той, хто хоче навчитися медитувати, знайде собі таку можливість. Якщо ви будете підходити до процесу з посиланням "медитація - це дурість", то ви згаяєте час. Це не сон, не транс, не гіпноз. Це просто розслаблення та напрямок думок у потрібний бік.
Крок перший: створення сприятливого стану. Почати варто з того, що вам хотілося б медитувати. Це має бути або вироблена звичка, або вагома причина: втома, стрес, бажання підвищити енергетику. Сприятлива обстановка - це повна тиша і спокій, що вас оточує. Медитують здебільшого, коли поряд нікого немає, щоб не відволікатися на сторонні шуми. Можна медитувати як у яскравих сонячних променях, так і за повної відсутності світла. Можна сидіти або лежати – приймайте будь-яке зручне положення.
Крок другий: правильне дихання. Починається медитація із уповільнення пульсу та дихання. Основою успішної медитації є правильне дихання. Воно має бути глибоким, рівним та розміреним. За цим потрібно стежити особливо уважно. При виконанні таких практик важливо уповільнювати дихання якнайсильніше, а в деяких випадках навіть призупиняти його. Важливо зосередитись на цьому, щоб позбутися зайвих думок та емоцій.
Щоранку або щовечора намагайтеся виконувати ці два простих кроки. Медитуйте по 10 хвилин. Дихайте рівно і повільно, фокусуючись на самому процесі. Це і є основою будь-яких медитацій. Коли ви навчитеся швидко заспокоюватись і фокусуватися на диханні, можна приступати до наступного кроку.
Крок третій: зупинка потоку думок та візуалізація. Щоб зупинити неприємні думки і сфокусуватися на чомусь позитивному, важливо уявляти, що ви знаходитесь у якомусь приємному для вас місці — у лісі, у горах, у космосі, у небі, у пустелі, у морі, на березі океану і таке інше. далі. Фокусуючи увагу на оточенні, можна позбутися переживань.
Для занурення в себе можна використовувати спеціальну музику. Хтось медитує під білий шум, а іншим людям подобається це робити під звуки дощу, лісу, моря, вітру. Існує безліч аудіозаписів в інтернеті, якими ви можете користуватися. Успішних вам медитацій.