counter

В Україні заборонять відкрито продавати антибіотики Тільки за е-рецептом.


Переглядів: 34


В Україні заборонять відкрито продавати антибіотики Тільки за е-рецептом.

Медики дійшли висновку, що антибіотики або антибактеріальні препарати, які приймаються без призначення лікаря, не тільки не допомагають одужати, але й з ймовірністю можуть призвести до поганих наслідків для здоров'я. Тому використання антибіотиків, особливо широкого спектра дії, має бути чітко аргументовано клініко-лабораторними критеріями.

«Що це означає у перекладі зрозумілою кожному мову? Все просто. Прийом антибіотиків з мотивуванням «про всяк випадок», «сусіду допомогло», або «від ліків гірше не буває» – не лише дурне, а й небезпечне рішення. У кращому разі препарат не допоможе, а в гіршому – на вас чекають дуже неприємні ускладнення», – пояснює директор Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

Серед найпоширеніших ускладнень медики відзначають алергічні реакції та реакції з боку шлунково-кишкового тракту (діарея, блювання). Крім того, неконтрольований прийом антибіотиків руйнівно діє на клітини печінки та нирок.

«А ще одна, можливо, основна небезпека самопризначень антибіотиків полягає у формуванні антибіотикорезистентності (стійкості) до цих препаратів. Бактерії, з якими ви безконтрольно намагаєтеся боротися, гартуються, стають стійкими до препарату, і в майбутньому цей препарат, навіть призначений лікарем, не допомагає», – зазначає директор профільного Департаменту.

За її словами, це одна із найскладніших проблем сучасної медицини та фармакології. Адже на тлі антибіотикорезистентності лікування тяжких запальних процесів будь-якої локалізації значно ускладнюється. Це призводить до тяжких наслідків, аж до інвалідності та смерті. У глобальному сенсі можна прогнозувати настання моменту, коли антибіотики просто припинять свою лікувальну дію, адже всі відомі бактерії стануть резистентними до кожного з них.

Під час пандемії через поширення коронавірусу тема антибіотиків є дуже актуальною у зв'язку з лікуванням запалення легенів.

«Пневмонії бувають бактеріальні та вірусні. У той час, поки 2 роки триває пандемія COVID-19, як ніколи важливо пам'ятати: пневмонії, спричинені вірусами, не лікуються антибактеріальними препаратами. Антибіотики не впливають на віруси. Їх прийом при ковидної пневмонії не допомагає і ще більше підриває захисні сили організму, заважаючи йому перемагати вірус. Показаннями до призначення антибактеріальної терапії при пневмонії є чіткі критерії приєднання вторинної бактеріальної інфекції, а визначити їхню наявність може лише лікар після спеціальних обстежень та за результатами дослідження крові» – каже В. Гінзбург.

Вона закликає відмовитися від самолікування антибіотиками, не купувати їх про запас і приймати тільки тоді, коли їх призначить лікар.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,33130598068237-/ /-pc-/
Top