counter

АНАЛІТИКА - Про ризики війни на тлі зростання напруженості між Києвом та Москвою


Переглядів: 34


АНАЛІТИКА - Про ризики війни на тлі зростання напруженості між Києвом та Москвою

Гарантії неприйняття України до складу НАТО, відмова від курсу на розширення Північноатлантичного альянсу на схід разом із забороною на розміщення військ поблизу кордонів Росії, так само як і відхід блоку НАТО до кордонів 1997 року - все це означає фактичне перекреслення архітектури безпеки Європи, що сформувалася в період після завершення Холодної війни.

«Гарантії безпеки» у разі їх схвалення посилять позиції Росії на міжнародній арені та серйозно похитнуть статус США, НАТО та євроструктур. Тому стає очевидним, що подібні «поступки» апріорі малоймовірні.

У випадку, якщо сторони дійдуть висновку, що дипломатичні зусилля в цьому напрямі є безглуздими, можливі три військові сценарії кроків Росії в Україні.

Очевидно, що військового ресурсу, зібраного Росією біля кордону України, є недостатнім для логістичної підтримки масштабної операції, яка могла б охопити українські райони за річкою Дніпро. У разі реалізації такого сценарію серйозно зросте навантаження на російський бюджет. При цьому важко передбачити масштаби гуманітарних наслідків. Активні вуличні бої у густонаселених районах України також є малоймовірним сценарієм для Москви.

Другий сценарій – захоплення окремих районів, стратегічно важливих з логістичної точки зору. Тобто може йтися про часткову окупацію України - або всього Донбаського регіону України, або про сухопутну зону, що з'єднує Донбас із Кримом.

Обидва сценарії можуть продемонструвати рішучість Росії перед Заходом і довести чітку відданість «червоним лініям», окресленим Москвою. При цьому другий сценарій пов'язаний для Росії з «вирішенням» проблеми водопостачання Криму та забезпеченням повного контролю над Азовським морем.

Третій варіант розвитку подій найменш витратний для Москви. Можливі авіаудари з метою завдання максимальної шкоди інфраструктурі України. Цей сценарій, за припущенням його прихильників, призведе до зростання протиріч в українському суспільстві, поширення атмосфери паніки та безвиході. При цьому Москва дасть зрозуміти Заходу, що те, що відбувається в Україні, – лише початок, і тим самим посилити позиції на дипломатичному фронті.

Водночас варто визнати, що наслідки будь-якого з трьох сценаріїв повною мірою передбачити неможливо.

Російські політики будуть змушені максимально повно проаналізувати політичні та економічні втрати від дій в Україні.

Варто визнати, що сьогодні напруження протистояння досягло такого рівня, при якому будь-яка відмова Москви від своїх вимог пов'язана з серйозним ударом для іміджу Росії.

На тлі безуспішності зусиль досягнення консенсусу між РФ і Заходом контури війни стають більш ясними. Враховуючи досвід 2008 року в Грузії та 2014 року в Україні, ймовірність нового «російського вторгнення» є цілком реальною.

 


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,35718989372253-/ /-pc-/
Top