На дворі йде вже друга половина 21 року двадцять першого століття, електрокари, дрони, цифрові технології, цифрова валюта, зниження вартості польоту в космос. Та хіба мало ще можна згадати про те, чого добився людство в сучасному світі. І тільки на Росії продовжують жити в середньовіччі, окуповувавши частини територій своїх держав-сусідів.
Йде вже сьомий рік окупації Російською Федерацією українського Криму, за цей час можна було розвинути і інфраструктуру, і подати воду, і побудувати електростанції. Зрештою можна було просто вивести війська з півострова. Але немає, замість того, щоб запобігти руйнівним наслідкам негоди, яка пройшла в Крим, окупаційна влада вирішили всі негаразди просто звалити на Україну.
Не дивлячись на те, що відповідно до міжнародної конвенції країна окупант бере на себе всю відповідальність у забезпеченні тимчасово окупованих територій, в коментарі російському агентству ТАСС, доцент агротехнологічного академії Кримського федерального університету, кліматолог Володимир Рябов заявив:
"Методи прогнозування подібних екстремальних погодних явищ існують. Цим займається так звана Протиградова служба, яка функціонує в системі Гідрометцентру РФ. Методика дозволяє відстежувати появу потужних купчастих хмар, напрямок їх руху, визначати кількість води в них і терміни випадання. Протиградова служба нині працює в південних регіонах РФ, колись працювала і в Криму. Але в українські часи вона була благополучно знищена ", - розповів експерт.
За його словами, метод, який використовував ліквідований орган, дозволяв попередити про подібні природні явища всього за кілька годин до події. Однак Рябов стверджує, що цього часу достатньо для підготовки екстрених служб.
Кліматолог також пов'язав сильні дощі в Криму з глобальною зміною клімату.
"Зливові дощі в Криму в літню пору є звичайною справою. Але зливи такої інтенсивності, такої широти охоплення, як у нас вийшло, це надзвичайне явище. Та кількість опадів, яка випала за кілька годин в Керчі і особливо в Ялті, де за добу випало практично три місячні норми опадів, це, звичайно, явище унікальне ", - сказав Рябов.
Примітка редакції.
Варто відзначити, що росіянин бреше, але це в принципі не дивно, це у них в крові. У Криму аж до його тимчасової окупації існувала Кримська воєнізована служба з активних впливів на гідрометеорологічні процеси. Дана служба перебувала в сфері управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, згідно зі ст. 1 Закону України "Про гідрометеорологічну діяльність" здійснює діяльність у сфері гідрометеорології. З метою зменшення збитків від граду сільгосптоваровиробники мали можливість укладати договори з цією службою на виконання робіт із захисту сільськогосподарських культур від градобитий.
В одному з інтерв'ю за 2013 рік колишній на той момент начальник Кримської ВС Микола Сирота розповів про причини, які призвели до такого режиму роботи підлеглого йому підрозділи. Причина банальна: відсутність фінансування, яке почалося ще в кінці 1980-х років, після перебудови, коли витрати на захисні заходи регулярно скорочувалися, а з 2010 року бюджетне фінансування служби було припинено повністю. Підприємство було змушене перейти на самоокупність.
"Тепер гармати стріляють по хмаринці тільки там, де місцеві підприємства оплачують вартість закладених в заряди реагентів. Більшість сільськогосподарських підприємств зараз мають приватну форму власності, тому порятунок від граду є їх приватною справою". - сказав начальник Кримської ВС Микола Сирота.