counter
Стрічка новин
Вибрати все
19 Серпня
18 Серпня
17 Серпня
Всі новини...

22 червня: День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Ніколи знову


Переглядів: 62


22 червня: День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Ніколи знову

Друга світова війна - найкривавіший глобальний конфлікт, в ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів чоловік. Саме як страшну трагедію її пам'ятають і згадують у всьому світі. За 21 місяць Другої Світової Війни СРСР і Третій Рейх виступали як союзники, а 22 червня 1941 незважаючи на таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) і тісне військово-економічне співробітництво з СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Так почалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни, що отримала в Радянському Союзі позначення Великої Вітчизняної Війни. Німецько-радянська війна тривала з 22 червня 1941 по 8 травня 1945 року. Її бої стали одними з наймасштабніших у військовій історії XX століття.

Для України Друга світова війна - національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси. У розгромі нацизму брали участь українські солдати в рядах Радянської армії (понад 6 млн), воїни УПА (понад 100 тис.). Друга світова війна для України не обмежувалася тільки бойовими діями і окупацією її сучасної території, а й включала участь українців у бойових діях на всіх військових театрах.

Війна відкрила для українців руйнівну "силу" обох тоталітарних режимів. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (холокост, розстріли мирного населення, спалення сіл і т.д.). Разом з тим тривалий час замовчувалися численні злочини комуністичного режиму на нашій землі (розстріли політичних в'язнів в Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив ДніпроГЕСу та знищення в Одесі поранених червоноармійців, скинутих в море разом з санітарними машинами і т.п.).
Україна зазнала значних втрат в результаті цієї війни. Під час бойових дій і в полоні загинуло 3-4 млн військових і підпільників, більше 5 млн цивільних загинули через окупаційний терор і голод в тилу, в 5 млн жителів були евакуйовані або примусово вивезені в Росію чи Німеччину, багато з яких не повернулася . Загальні безповоротні втрати України становили 8-10 млн чоловік. Матеріальні збитки склали 285 млрд рублів того періоду часу. В результаті бойових дій постраждали більше 700 міст і селищ, 28 тисяч сіл. За кілька місяців бойових дій на території України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації, взявши на себе цю важку ношу, поки інша країна збиралася з силами дати відсіч ворогу, щоб в подальшому жити з клеймом "зрадників". У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти - сиротами. На них чекали важкі випробування післявоєнних років.
Ми пам'ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни. Тих, хто першими прийняли на себе страшний удар. І тих, чиї життя були покалічені і зруйновані в тій страшній війні.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні - пам'ятна дата встановлена ​​у 2000 році указом президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних сил і жертв нацистських переслідувань. День скорботи введений з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, які загинули під час Другої світової війни в 1941-1945 роках, їх подвигу та жертовності.

Відзначається щорічно 22 червня - у день, коли війська фашистської Німеччини порушили кордон і почали захоплення територій Радянського Союзу.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Забирає красу і удачу: Що буде, якщо довго дивитися на Місяць
Забирає красу і удачу: Що буде, якщо довго дивитися на Місяць
Дивовижна краса нічного світила здатна заворожити будь-яку людину Однак якщо дивитися на Місяць занадто довго,....
Поціловані удачею: Найбагатші люди за знаком зодіаку
Поціловані удачею: Найбагатші люди за знаком зодіаку
Закон притягнення думок допомагає змінювати життя на краще, але представникам далеко не всіх Знаків дано корис....
Чому дружині не можна стригти чоловіка. народ застерігає
Чому дружині не можна стригти чоловіка. народ застерігає
Не всі чоловіки поспішають в перукарню, коли їм потрібно постригтися Чоловічі стрижки вважаються досить прости....
Коханці за знаком Зодіаку: приховані таємниці сексуального життя
Коханці за знаком Зодіаку: приховані таємниці сексуального життя
Знаючи знак Зодіаку, про людину можна сказати багато чого, навіть деякі подробиці її сексуального темпераменту....
Ангели і демони знаків Зодіаку. До чого підштовхують, від чого бережуть
Ангели і демони знаків Зодіаку. До чого підштовхують, від чого бережуть
Люди нового часу - дуже вразливі, їх переслідує постійний стрес і непевність у завтрашньому дні Але кожен може....
більше матеріалів
/-0,60124683380127-/ /-pc-/
Top